Hlavní navigace

Názor k článku Recenze tabletu Mobii: zadarmo drahý! od honzzz - Co je lepší a schopnější systém, to je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 6. 2011 10:18

  honzzz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Co je lepší a schopnější systém, to je právě otázka preferencí. Já např. preferuju Gmail před tím, co vy nazýváte pokročilejšími e-mailovými programy... protože mě ta pokročilost na nic není a když náhodou potřebuju něco nastavit, tak mě ta složitost jen otravuje a zdržuje... i když nepochybuji, že někdo to ocení.

  Já nechci bloatware plný pokročilých funkcí, které já osobně se nikdy ani nenaučím používat a které jen zabírají RAMku a jsou potenciálně zdrojem chyb. Chci promakanou jednoduchost.

  A co se týče Androida a jeho nevhodnosti pro seriózní práci... kdo říká, že to chci pro seriózní práci? Na to mám PC. Ale ke svému vlastnímu překvapení zjišťuju, že i k té seriózní práci si skoro s Androidem vystačím... koneckonců, na to mně osobně stačí Vim a Firefox s Firebugem... což na Androidu mám. A ukazovat klientům novinky na cool tabletu (kterej vydrží na baterku celej den) má něco do sebe.

  Ještě to má své mouchy, ale když vidím jak rychle se to vyvíjí... a rozhodně si nemyslím, že Android by byl systém hlavně pro mobily... ne od Honeycomb 3.1.

  A některé věci může Linux Androidu závidět. App stores a instalace aplikací jedním kliknutím... proč tohle Linux dávno nemá? To je právě to, proč v oblasti desktopů pro koncové uživatele se nikdy masově neuchytil. Většina lidí chce jednoduchost. Dobrý systém je ten, ve kterém přemýšlím o práci kterou dělám a ne o systému, ve kterém ji dělám. Když to navíc funguje rychle a bez příliš mnoha bezpečnostch problémů, není co řešit.