Hlavní navigace

Názor k článku Retrospektiva jednoho linuxového desktopu po 10 letech od Jiří Eischmann - Přijde mi, že hlavním problémem Linuxu bylo to,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 2. 2019 12:59

    Jiří Eischmann

    Přijde mi, že hlavním problémem Linuxu bylo to, že vám umožnil se v něm vrtat a na míru si ho upravovat. U Linuxu lidi očekávají, že ho budou mít přesně na míru a nedej bože, aby něco nešlo podle jejich představ. Pak přejdou na Mac nebo Windows a "nějak si na to zvyknou", protože na rozdíl od Linuxu jinou možnost nemají.
    Já mám Fedoru na pracovním počítači už 8 let. Ráno zapnu, odpracuju 8 hodin, vypnu, pravidelně aktualizuju, každého půl roku upgraduju, čistou instalaci dělám jen na novém hardwaru, což je každé tři roky. Pravda je, že už 10 let nemám potřebu se ve svém produkčním systému vrtat, na to mám virtuálku, kontejnery, případně testovací notebook.
    Samozřejmě na své začátky s Linuxem vzpomínám s kladným sentimentem, ale snažím se v tomto držet odstup a nepropadat selektivní paměti. Takže si nemyslím, že tráva byla za našich mladých let zelenější a Linux lepší a spolehlivější. Nebyl. Když si vzpomenu, co jsem se jenom natrápil se zvukem u obyčejné integrované zvukovky apod.