Hlavní navigace

Názor k článku Ruby on Rails: Úvod od anonym - Dobrý den, pokusím se k tomu něco napsat. 1....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 11. 2005 18:15

  anonymní
  Dobrý den,
  pokusím se k tomu něco napsat.

  1. V úvodu jsem chtěl nastínit principy Rails, nikoli jejich konkrétní metody. Vymyslel jsem "checkbox", abych na ní demonstroval, že Ruby akceptuje jak ukecaný, tak neukecaný zápis. Že jsem u symbolů opomněl dvojtečky, je samozřejmě chyba, nicméně účel nebyla ta metoda, proto nemá podtržítko.

  2. Ke konkrétnímu použití značek <% a <%= se dostanu až v konkrétním kódu, v úvodu jsem nechtěl popisovat detaily, takže jsem jen zmínil, že značky existují.

  3. Mohl jsem to lépe formulovat, přesto bych polemizoval o tom "flow". Chápu ho osobně přesně tak, co dělá controller. Jinými slovy nevím, co jiného než controllr by v Rails řídilo "flow". Je to controller, který zareaguje na akci a podle parametrů rozhodne, co bude zobrazeno, což osobně chápu jako "flow".

  4. Příklad listování záznamů: chtěl jsem demonstrovat pouze extrahované použití modelu v nějakém skriptu, nikoli jak se takový model použije v controlleru, takže v příkladu používám pro názornost i metodu puts, která v controlleru nemá co dělat. Kdybych to nevyextrahoval, musel bych uvést, že by se plnila proměnná v controlleru a procházela by se ve view, což by, myslím, lidi, kteří Rails nikdy neviděli, pouze mátlo.

  Ale jinak díky za připomínky ;-)