Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (19. 4. 2017)

Filip Zatloukal

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na klienta pro cloud od Amazonu, zahrajeme si pár her pro PSP, zkusíme rozšíření GNOME Terminalu a seznámíme se s jedním databázovým serverem.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cloud Explorer

Klient pro službu Amazon S3 s jednoduchý a intuitivním grafickým rozhraním. Je napsaný od nuly a zvládá všechny potřebné cloudové operace. Aplikace obsahuje navíc vestavěný textový editor, prohlížeč obrázků a přehrávač videí.

github.com/rusher81572/cloudExplorer, 10

PPSSPP

Emulátor PSP (PlayStation Portable) s jednoduchým a přehledným grafickým rozhraním. Aplikace je napsaná v C++ a postavená na knihovně QT. S PPSSPP můžete hrát hry v HD rozlišení, používat externí ovladače a hlavně můžete uložit hru na jakékoli platformě a dokonce i přenést uložené pozice přímo z PSP.

ppsspp.org, 1.4

VTE

Virtual Terminal Emulator je emulátor terminálu pro prostředí GTK+ 2.0 (a vyšší). V podstatě se jedná o widget, který využívá klasický GNOME Terminal, ale je možné jej použít i v jiných terminálech, editorech, hrách, atd. Oproti klasickému GNOME Terminalu poskytuje další možnosti, jako například nastavení obrázku na pozadí, výstupu na monitor nebo vypnutí anti-aliasingu. 

launchpad.net/vte, 0.48.1

Percona Server

Jedná se o naprosto otevřený fork MySQL serveru. Celý projekt je postavený na Percona XtraDB Storage Engine, napsaný od nuly a spolupracuje jak MySQL, tak s MariaDB databázovými servery včetně zpětné kompatibility. 

MIF22_tip_obecny

www.percona.com/software/mysql-database/percona-server, 5.7.17–13

Blbinka

Přednášky z matiky jsou většinou nudná záležitost. Na univerzitě Biola v Kalifornii, ale mají profesora, který je dokáže oživit.