Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (20. 3. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si nakreslíme pár parních lokomotiv, vyzkoušíme program pro vyhledávání torrentů, podíváme se na aplikaci pro tvorbu automatických testů pro web a řekneme si o klientu pro IPFS.
Filip Zatloukal 20. 3. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

SteamCAD

2D CAD speciálně navržený pro tvorbu výkresové dokumentace k parním lokomotivám. Dají se s ním samozřejmě kreslit i jiné výkresy. Je založen na LibreCADu a QCADu a zvládá vše, co oba tyto programy, odstraňuje ale použití DXF jako nativního formátu a nahrazuje jej vlastním. To mu však nebrání v tom do DXF exportovat stejně tak jako do PDF, PS, EPS, SVG nebo PNG.

github.com/oskardolch/SteamCAD,  44a87bb

Rats on The Boat

Program pro vyhledávání torrentů pro web i desktop s integrovaným bittorentovým klientem. Mezi jednotlivými torrenty se můžete zorientovat za pomoci kategorií a statistik. Funguje na P2P protokolu, takže vyhledávání a sdílení torrentů probíhá mezi jednotlivými klienty.

github.com/DEgITx/rats-search, 1.1.4

Puppetry

Otevřená desktopová aplikace, která dává nevývojářům možnost vytvořit, spravovat a integrovat automatické testy pro web. K jeho použití není potřeba mít programátorské schopnosti, stačí navolit vše potřebné v grafickém průvodci. Výsledky testu pak umí exportovat do Jest.js projektu.

puppetry.app, 1.0.6

Siderus Orion

Jednoduchý a přehledný klient pro IPFS. Pomáhá se sdílením souborů na veřejné peer to peer síti bez nutnosti použití příkazové řádky. Aplikace poskytuje naprosto všechno, co je potřeba k vytvoření vašeho vlastního IPFS uzlu. Není proto nutné, aby uživatel oplýval technickými znalostmi o fungování protokolu IFPS.

MIF obecny

orion.siderus.io, 1.0

Blbinka

Narozeninový vtípek v dobách sociálních sítí může občas být úspěšnější, než by se dalo očekávat.