Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (20. 7. 2022): multiplatformní klient pro Apple Music

20. 7. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si poslechneme hudbu ze služby Apple Music, představíme si software pro správu projektů, vyzkoušíme si nástroj pro práci se snippety a nastavíme si webovou kameru.

Cider

Otevřený multiplatformní klient pro službu Apple Music. Je sice postavený na Electronu, ale jeho vývojáři prohlašují, že byl napsán od nuly s ohledem na výkon. Jedná se o neoficiálního klienta a firma Apple s ním nemá nic společného. I přesto poskytuje veškerou potřebnou funkcionalitu a je možné s ním prohlížet katalog, poslouchat hudbu, vyhledávat podle interpreta, žánru nebo názvu a poskytuje i přístup do Apple Podcasts.

Cider

cider.sh, 1.5.1

AppFlowy

Otevřená alternativa k Notion. Jedná se o software pro správu projektů a psaní poznámek. Je určený k tomu, aby pomohl členům společnosti nebo organizace koordinovat termíny, cíle a úkoly v zájmu efektivity a produktivity. Má minimalistické rozhraní s možností přepnutí do tmavého režimu. Mezi jeho hlavní priority patří zabezpečení dat. Je orientovaný na komunitu uživatelů a je možné k němu vytvářet a přidávat různá rozšíření.

www.appflowy.io, 0.0.4

massCode

Otevřená aplikace pro práci se snippety (opakovaně použitelné části zdrojového kódu). Jeho cílem je usnadnit programátorům práci a umožnit jim vkládat části již vytvořeného kódu do nového projektu. Části kódu je proto možné okomentovat, aby bylo jasné, k čemu slouží a následně v nich také vyhledávat. Aplikace má integrovaný editor kódy a podporuje synchronizaci s cloudem.

masscode.io, 2.9.0

Cameractrls

Otevřená aplikace pro správu nastavení webových kamer. Nabízí základní mód, ve kterém je možné nastavit věci jako světlost, kontrast, saturaci nebo ostrost. Kromě toho má i pokročilý mód ve kterém můžete nastavit snímkovací frekvenci, automatické zaostřování a nakonfigurovat spousty dalších věcí. Aplikace je napsaná v Pythonu a její grafické uživatelské rozhraní pak v GTK.

Linux tip

github.com/soyersoyer/cameractrls, 0.4.6

Blbinka

Linux a potažmo veškerý otevřený software je krásný tím, že jej lze spustit téměř na všem.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.