Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (21. 9. 2022): přehrávání videa v režimu PiP

21. 9. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme nástroj pro přehrávání videí v režimu PiP, budeme zálohovat a synchronizovat data, využijeme SIGMA pravidla pro analýzu logů a nakonec vyzkoušíme pomocníka pro buildování Kotlin projektů.

Phrosty

Phrosty je nástroj pro přehrávání videa v režimu PiP (Picture-in-Picture). Režim lze aktivovat z příkazové řádky nebo pomocí klávesové zkratky (nutné nastavit) a kliknutím na konkrétní okno. V plovoucím okně je možné konfigurovat snímkovací frekvenci a průhlednost. Nástroj není závislý na žádném desktopovém prostředí.

github.com/crux14/phrosty, 0.1.0

YARsync

YARsync (Yet Another Rsync) je nástroj pro synchronizaci a zálohování souborů. Umožňuje synchronizovat data mezi různými hostiteli i lokálně. Používá názvy příkazů převzaté z gitu, které pomohou (zejm. vývojářům) k rychlému navyknutí a spojení s konkrétními úkony.

github.com/ynikitenko/yarsync, 0.1.1

Zircolite

Zircolite je nástroj, který umožňuje používat pravidla SIGMA pro logy událostí MS Windows EVTX (formáty EVTX a JSONL), protokoly Auditg a logy Sysmon for Linux. Lze jej použít přímo na zkoumaný koncový bod. Dokáže analyzovat velké datové sady a umožní exportovat výsledky do různých formátů (JSON, CSV, JSONL, Splunk, Elastic, Zinc, Timesketch aj.).

github.com/wagga40/Zircolite, 2.9.5

Ktpack

V rané fázi vývoje je nástroj Ktpack, který slouží k buildování a publikování projektů v jazyce Kotlin. Je schopen sestavit základní Jvm/native/js moduly, publikovat knihovny do Maven Central nebo jiných repozitářů, v rozpracovaném stavu je pak možnost spravovat Kotlin, JVM a JS toolchainy.

skolení ELK

github.com/DrewCarlson/ktpack

Blbinka

Celeron nebo Pentium, dnes již synonyma pro procesory nižší třídy, Intel pomalu, ale jistě odsouvá do muzeí.

Autor článku