Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (22. 11. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro tvorbu ASCII art, vyzkoušíme hudební přehrávač kombinující několik služeb, podíváme se na prohlížeč od tvůrců Pale Moon a nakonec budeme testovat regulární výrazy.
Jiří Sluka
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Playscii

Aplikace pro vytváření ASCII art grafiky, animací a her. Zahrnuje nástroje pro práci s průhledností, výběr znaků a barev, kreslení, gumování, otáčení, vkládání textu nebo výběr elementů. Umožňuje přizpůsobení tloušťky stopy štětce, přibližování konkrétních oblastí obrázku, práci s mřížkou, emulování grafiky z CRT obrazovek, aplikování vrstev nebo rámečků. Zajímavostí je pak konvertor bitmapové grafiky do ASCII artu.

vectorpoem.com/playscii/, 0.9.8

Mellow Player

Hudební aplikace pro přehrávání muziky prostřednictvím oblíbených cloudových služeb Spotify, Deezer, Google Player, SoundCloud, Tune In, Tidal, YouTube, Mixcloud a 8tracks. Rozumí si s nativními desktpovými notifikacemi, ukládá historii přehrávání, podporuje klávesové zkratky, stejně tak nabízí možnost rozšíření základní nabídky hudebních služeb o další skrze pluginy.

colinduquesnoy.github.io/Me­llowPlayer/, 3.1.0

Basilisk

Webový prohlížeč založený na renderovacím enginu Goanna, což je fork poněkud věhlasnějšího vykreslovacího jádra Gecko. Staví na Unified XUL Platform, podporuje NPAPI rozšíření (Java, webový přehrávač Unity, ale i multimediální nebo autentizační pluginy). Basilisk má na svědomí tým, který se již v minulosti podepsal pod jiný prohlížeč – Pale Moon.

www.basilisk-browser.org/, 2017.11.12

kiki

Pomocník pro testování regulárních výrazů. Umožňuje psaní výrazů a jejich testování proti vloženému textu. Na základě definovaného výrazu je program schopen zvýraznit první nalezený výsledek nebo zobrazit všechny nalezené shody.

tip_Ansible

sources.debian.net/src/kiki/0.5.6–8.1/, 0.5.6–8.1

Blbinka

Kryptodolar je pryč. Hackerům se povedlo vyprázdnit konto digitální měny Tether v hodnotě 31 miliónů dolarů a přemístit prostředky na neověřenou Bitcoin adresu. Pondělní pád o téměř 400 USD (na přibližně 7800 USD) tak má svůj důvod.