Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (22. 3. 2017)

Filip Zatloukal

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si bezztrátově sestříháme video, nainstalujeme Android na PC, podíváme se na vícejazyčné vstupy do unixových systémů a stáhneme si torrenty.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

LosslessCut

Jednoduchý video editor, který umožňuje stříhání a úpravy videa bez jakékoliv ztráty kvality. Je založený na Chromiu a podporuje formáty MP4, MOV, WebM, MKV, OGG, WAV, MP3, AAC, H264, Theora, VP8 a VP9.

github.com/mifi/lossless-cut, 1.5.0

Phoenix OS

Další implementace operační systému Android na platformu X86. Jedná se o fork známého Remix OS a projektu Android-x86 a klade si za cíl umožnit provoz mobilního systému od Googlu na PC nebo na notebooku. Je k dispozici v anglické a čínské jazykové mutaci.

www.phoenixos.com, 1.2.3

IBus

Projekt, který poskytuje intelligent Input Bus pro unixové systémy. Jedná se o framework pro vícejazyčné vstupy do systému. Je napsaný v jazyce C a Python a Peng Huang z Red Hatu jej vyvíjí od roku 2008.

https://github.com/ibus/ibus/wiki, 1.5.15

Deluge

Odlehčený BitTorrent klient s přehledným rozhraním, který nabízí vše, co k stahování souborů potřebujete. Existuje zde možnost přerušení a opětovného obnovení stahování, nastavení limitu rychlosti stahování, šifrování protokolu a mnoho dalšího. Poskytuje možnost ovládání jak přes příkazovou řádku, tak přes webové rozhraní a stejně tak i přes GTK rozhraní.

MIF20 tip google

deluge-torrent.org, 1.3.14

Blbinka

Experti občas dají hlavy dohromady a upozorní svět na zajímavé skutečnosti. Třeba, že v Silicon Valley se to hemží psychopaty.