Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (22. 3. 2023): rychlé stahování ve více vláknech

22. 3. 2023
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme nástroj pro tvorbu stop motion animací, budeme psát zdrojový kód pomocí hybridního editoru a vyzkoušíme si generování obrázků s pomocí modelu hlubokého učení Stable Diffusion.

EagleAnimation

EagleAnimation umožňuje vytvářet stop motion animace. Nabízí živý náhled animace, možnost duplikování a reorganizace jednotlivých snímků, nástroje pro řízení a přizpůsobení nastavení kamery, funkci pro zachycení několika snímků a jejich sloučení za účelem redukce šumu, stejně tak podporuje export animace do video souboru nebo jako sekvenci snímků pro použití v jiném softwaru.

github.com/brick-a-brack/eagle-animation, 2.2.0

Nodable

Nodable je hybridní editor zdrojového kódu, který umožňuje programovat jak textově, tak za pomoci uzlových paradigmat. Jeho účel je primárně vzdělávací, pomáhá snáze pochopit některé oblasti související s jazykem (analyzátory, AST, kompilace apod.).

github.com/berdal84/nodable, 0.9.12

Brisk

Brisk je správce stahování, který je schopen urychlit stahování souborů jejich rozdělením na segmenty a přenosem ve více vláknech. Dokáže vytvořit frontu souborů ke stažení a podporuje ovládání pomocí klávesových zkratek, například pro přidání nového souboru ke stažení automatickým zkopírováním URL ze schránky.

github.com/AminBhst/brisk, 1.2.0

Easy Diffusion

Easy Diffusion usnadňuje instalaci a použití modelu hlubokého učení Stable Diffusion, který je hojně využíván ke generování detailních obrázků na základě textových popisů. Nabízí živý náhled průběhu generování obrázku, možnost vytvoření fronty generovaných obrázků, či funkci pro uložení snímku na disk.

Cloud23

github.com/cmdr2/stable-diffusion-ui, 2.5.24

Blbinka

krizových obdobích je dobré se retrospektivně poohlédnout, kam jsme za poslední dekády pokročili.

Autor článku