Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (7. 11. 2018)

Jiří Sluka

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme vizuálně programovat, podíváme se na nástroj pro psaní rour (pipes), odešleme tajné informace pomocí link serveru a nakonec si poslechneme podcasty.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Slang

Multiplatformní vývojové prostředí, které vás nijak nenutí psát zdrojové kódy, neboť veškerou logiku již nabízí ve formě tzv. operátorů. Jde o jakési funkce pro řízení IoT zařízení, zpracovávání datových streamů nebo transformování dat. Slang umožní tyto funkce implementovat, tedy logicky propojit s ostatními částmi programu a nastavit vstupní parametry. Řešení si můžete vyzkoušet i přímo v prohlížeči.

tryslang.com/, 0.1.11

Ultimate Plumber

Ultimate Plumber, nebo jen up, je nástroj pro psaní linuxových rour (pipes) v terminálovém prostředí, s živým náhledem výstupu příkazů. Umožňuje interaktivním způsobem prozkoumávat textová data. Toho dosahuje i díky podpoře typických utilit – grep, sort, cut, paste, awk, wc či perl.

github.com/akavel/up, 0.3

gjfy

Samostatný link server pro vytváření odkazů, které automaticky zmizí po prvním rozkliknutí. Odkaz tak můžete použít pro sdílení soukromých zpráv s konkrétní osobou. Gjfy nezajišťuje ochranu před odposlechem a hodí se pouze v případech, kdy všechny ostatní možnosti představují ještě nižší zabezpečení odesílaných informací. Není vyžadován žádný webový nebo aplikační server, ani databáze.

github.com/sstark/gjfy

Podbird

A na závěr něco pro příznivce a nebo ještě lépe – přímo uživatele Ubuntu Touch. Aplikace Podbird umožní vyhledávat podcasty na iTunes a spouštět je pomocí vestavěného přehrávače. Nabídne i jejich uložení pro offline poslech. Podcasty lze jednoduše seřadit do fronty a poslouchat třeba na cestách.

MIF20_tip3

www.podbird.org/

Blbinka

Výrobce hodinek nakrátko rozjásal davy příznivců kryptoměn. Než se ukázalo, že novinka nemá s technologií nic společného. Tedy ano, logo. A pořídíte ji jen za Bitcoiny.