Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (8. 2. 2023): monitoring síťového provozu

8. 2. 2023
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme nástroj pro směrování zvuku z mikrofonu do reproduktorů, budeme monitorovat síťový provoz, nainstalujeme do telefonu alternativní distribuci Androidu a nakonec využijeme VPN klienta pro rozdělené tunelování.

Whisper

Whisper umožňuje poslech zvukového vstupu z mikrofonu prostřednictvím sluchátek nebo reproduktorů. Nástroj slouží například pro testování funkčnostmi mikrofonu nebo poslech vašeho hlasu.

Oproti alternativám typu Helvum podporuje pouze fyzická zvuková zařízení, nikoliv audio streamy vytvořené aplikacemi nebo virtuální zvuková zařízení. V okně programu lze konfigurovat hlasitost vstupu i výstupu.

whisper.mijorus.it/, 1.0.0

Sniffnet

Sniffnet je nástroj pro monitorování síťového provozu (trafficu) pro zvolený síťový adaptér. Umožní zobrazit grafy intenzity provozu v reálném čase (bajty a pakety za sekundu, příchozí a odchozí) a nastavit filtry pro specifikaci pozorovaných údajů.

Poradí si také s vytvořením textového reportu s podrobnými informacemi pro každé připojení (zdrojové a cílové IP adresy, zdrojové a cílové porty, protokoly, množství přenesených paketů a bajtů, nebo časové známky zahájení a dokončení přenosu dat).

github.com/GyulyVGC/sniffnet, 1.1.0

OpenAndroidInstaller

OpenAndroidInstaller usnadňuje instalaci alternativních distribucí Androidu pro ty, kteří chtějí experimentovat se svým mobilním zařízením nebo jej osvobodit od bloatwaru.

Program funguje na bázi průvodce, v rámci kterého umožní zvolit obraz operačního systému a soubor obnovy, případně stáhnout oficiálně podporovaný LineageOS a soubor obnovy TWRP.

openandroidinstaller.org/, 0.3.4

TunnlTo

TunnlTo je klient pro WireGuard VPN určený pro tzv. rozdělené tunelování (split tunneling), umožňující nastavit připojení do různých VPN sítí odděleně pro jednotlivé aplikace (či skupiny aplikací).

Dokáže také směrovat konkrétní rozsahy IP adres přes určitou VPN nebo směrovat veškerý provoz přes konkrétní VPN vyjma určitých rozsahů IP adres.

cyber23

github.com/TunnlTo/desktop-app, 0.1.5

Blbinka

Otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi. Podobné pocity, jaké měl onen hospodský, by mohli zažít vývojáři Tinderu, pokud o jejich novou funkci začne být až příliš velký zájem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku