Hlavní navigace

Názor k článku Spicebird: malý Outlook pro Linux od anonym - Vždyť je ten člověk zaslepený idiot. Jeho agresivita...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 1. 2008 18:34

  bez přezdívky
  Vždyť je ten člověk zaslepený idiot. Jeho agresivita je výsledkem rozporu mezi fakty a jeho vnitřním přesvědčením. Protože nemůže korigovat fakta (například to, že workgroup je lepším pokračovatelem emailu, stejně jako telefon lepším pokračovatelem telegrafu), ani své vnitřní přesvědčení (protože je členem sekty, jde o iracionální náboženské přesvědčení), hledá únik. Agresivně zvracet vulgarity je pak jeho únik. Můžu ho než politovat?

  K mé osobě: myslím si, že mám dost znalostí, zkušeností i rozhledu. Morální zásady mám pevné. A rozhodně ne tak pokřivené, jak je běžné na root.cz. Zdejší diskutující vám totiž nastíní ta "správná" komunitní morální pravidla.

  Například se dozvíte, že neuvolnit zdrojáky aplikace, na které by konkurence mohla postavit produkt, který vám bude konkurovat (a ta konkurence bude jistě mluvit o nižších pořizovacích nákladech), je nemorální. Proč? To ví asi jen komuniťané.
  http://www.root.cz/zpravicky/ibm-neotevre-zdrojove-kody-os2/181829/vlakno/#o182592
  Samozřejmě když ho na to upozorním, dojde k tomu "namáhání střihem". Na jedné straně ta náboženská víra, že jediné správné je, aby bylo všechno open source. Na druhé straně musí vidět, že je blbost zdroják uvolňovat, protože by to firmu poškodilo. To je přesně ta chvíle, kdy ti tupější začnou zvracet vulgarismy, protože se nedovedou vyrovnat s tím, že jejich víra je v rozporu s realitou. Chápu, že vy, i když podobný rozpor vidíte, nemůžete ho komentovat, protože vaše PR by utrpělo. Nakonec všichni jíme peníze, byť ne bezprostředně, že.

  Jinde se dozvíte, že je od MS neslušné a nemorální utratit USD 235 mln (v přepočtu 4.25 miliardy Kč) na vzdělávacím programu, který v rozvojovém světě mimo jiné dostane více počítačů do školních tříd a vyškolí učitele. Slušné a morální je OLPC, protože je na Linuxu. Tedy nevím, jestli to někdo takhle o OLPC napsal, ale ze zprávičky a těch názorů je to snad jasné.
  http://www.root.cz/zpravicky/microsoft-vzdelavani-a-olpc/