Hlavní navigace

Názor k článku Stavíme domácí server ze šuplíku: zdroje a disky od mpel - "Velke ramce se projevi jen tehdy, kdyz nekdo...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 6. 2012 18:24

    mpel (neregistrovaný)

    "Velke ramce se projevi jen tehdy, kdyz nekdo posila spoustu malych"
    Vazne?

    Mam-li wirespeed gigabitovy switch, muzu mit pakety klidne 64B a porad z nej vytahnu gigabit, coz se o PC ze stareho zeleza rict neda, protoze 125M / 64 = 1.9 Mpps. Kernel zpracovava pakety, ne bajty, a to navic jeste v burstech kvuli interrupt livelock mitigation. Takze kdyz udelam pakety vetsi, zvladnu toho vic "pri jednom". Dava smysl?

    Kdyz je mi duch DMA kontroleru naklonen, buffery jsou spravne zarovnane, mam dobre napsany operacni system a mesic je v uplnku, muzu pouzit zero-copy operace, takze do ovladace pritecou primapovane stranky s daty z user-space (jako iovec) a kopiruje se jen jednou, odsud do karty, a dela to DMA za me. Co me zajima, je realny vysledek pomeru zpracovani jednoho paketu (interrupt, zamky na deskriptorech na karte, kontrola hlavicek atd.) a jeho kopirovani (ktere je umerne jeho delce) pri paketech ruznych velikosti.

    Takze vezmu-li sunku, ktera bude pri gigabitu na pokraji svych sil, zajima me, jak moc ma v realu vliv si s timhle pomerem hrat. A gigabit v domacich podminkach vygeneruju velmi snadno, pricemz sunka bude mit s velkym mnozstvim paketu problemy drive nez posledni xeon za spoustu penez.