Hlavní navigace

Názor k článku Stavíme modul s malou spotřebou pro bezdrátovou komunikaci od Petr M - BGA doma taky nedávám, ale tohle má i...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 4. 2016 13:19

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  BGA doma taky nedávám, ale tohle má i alternativu v DFN nebo QFN a tam už to sice není v pohodě, ale s trochou snahy a tavidla se to dá. Jenom udělat delší plošky směrem ven a moc nešetřit tavidlem.
  Vlastně není problém vyrobit doma cokoliv, kde není BGA, šířka cesty je nad 1/8mm a izolační mezera nad 1/8mm... I na QFN s chladící plochou na břiše existuje finta, jak ji připájet mikropájkou. Pochopitelně, že nad TSSOP není...

  Dělají se i větší pouzdra, ale taková TPS562201 v SOT-23 se na těch 90% dostane až při 200mA... :\ Takže pro hodiny by to moc nebylo.

  Tam s tím vnitřním odporem jsem rychlej myslel než psal. Pokud budu mít vnitřní odpor zdroje 0,1Ohmu a potáhnu z něho 1A, poklesne napětí o 0,1V. Když budu mít ty zdroje dva v sérii a budu tahat poloviční proud, tak mám vnitřní odpor 0,2 Ohmu a proud 0,5A, takže taky pokles o 0,1V. Ale když se to rozpočítá, tak na každé baterce spadne jenom o 0,05V. Je to kapka energie, ale v závislosti na konstrukci to může znamenat třeba tři dny života.