Hlavní navigace

Názor k článku Stavíme privátní datový sál: Kdo je za dveřmi? Jen my… od rsaf - Tak staví to "uvnitř" existujícího datacentra, tudíž tam...

 • 1. 8. 2019 20:31

  rsaf

  Tak staví to "uvnitř" existujícího datacentra, tudíž tam bude dost interních zkušeností. Těžko si vlastník datacentra nechá uvnitř budovat nějakou prasárnu.

  Jinak si ale taky myslím, že si zbytečně honí triko a vymýšlejí "práci pro práci". Jaké je riziko "zcizení dat" ze zamčeného (a střeženého) RACKu, který je v zamčené (a střežené) kleci přičemž vše je střeženo kamerami a umístěno v prostoru, kde mají přístup jen identifikované osoby? A i kdyby to někdo ukradl, nebylo by účinnější tato data šifrovat?
  Jaké je riziko "vyřazení z provozu" ve výše uvedených podmínkách? Není lepší toto riziko eliminovat masivnější geografickou redundancí celého řešení?

  Rozumím určitým obavám v těch velikých sálech se stovkami racků, mnohá datacentra mají ale i menší sály s méně racky (např. v T-mobile části Nagana jeden takový je hned vepředu). Bezpečnosti by jistě přispělo i to, kdyby se na racku nechlubili velkým logem cz.nic a umístění by bylo chráněné NDA.