Hlavní navigace

Názor k článku Stop podvrženým e-mailovým adresám ve spamu od M.L. - Proč byste se kvůli tomu měl dostávat na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 7. 2009 4:04

  M.L.

  Proč byste se kvůli tomu měl dostávat na spemmerský blacklist? Příjemce vaší pošty neví přes jaký port jste poštu odeslal a tudíž vás za použití portu 587 nemůže blacklistovat.

  Provozovatel hostingu, resp. ten přes koho chcete posílat poštu, by samozřejmě musel nastavit své firewally a mailové servery tak aby port 587 fungoval, to dá rozum.

  potiže s tímto portem u SW firewallu

  Jaké potíže? Buď je na FW port zablokovaný nebo povolený. Bavíme se zde hlavně o uživatelích notebooků kteří se připojují z různých sítí, pokud se jich firewall ptá zda má programu dovolit spojení na server na port 587 tak jde jen o jednorázové odkliknutí „Ano“ a tím je „potíž“ jednou provždy vyřízena.

  mají informace o FW po cestě od ISP k hostingu, které tento port také blokují.

  Můžete nám říct o který webhosting a ISP se jedná? Je vysoce nepravděpodobné že by na cestě mezi dvěma providery byl nějaký firewall na který by ani jeden z nich neměl vliv. Takže tenhle argument mi připadá spíš jako něčí výmluva.

  Je pravda že mailové klienty mívají pro odesílání přednastaven port 25, ale když už v tom formuláři vyplňuju jméno serveru a uživatele tak změnit i číslo portu je opravdu jen maličkost.

  To co tu píšu není jen suchá teorie – na svém notebooku mám nastaveno odesílání přes port 587 a z pracovních důvodů se připojuji z mnoha různých míst. Je pravda že ze sítí některých firem je zakázán všechen odchozí provoz, ale tam mi nepomůže ani svěcená voda (ovšem občas pomůže VPN tunel skrz jejich webovou proxy). Jinak v drtivé většině případů nemám žádný problém a mimo firemní sítě to funguje prakticky pokaždé.