Hlavní navigace

Názor k článku UPC začne brzy přidělovat IPv6, zákazníci ale přijdou o veřejnou IPv4 od Jouda u Lopaty - #sorryjako, ale přednáška nic moc. Prostě manažerské kecy...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 6. 2017 7:48

  Jouda u Lopaty

  #sorryjako, ale přednáška nic moc. Prostě manažerské kecy (výmluvy) a nic víc aneb naučim jsem se číst z prezentaci. Když se podíváte na přednášku od zajdee-ho, tak přesně tak to má vypadat.

  V ostatních zemí má UPC také DS-lite (krom jedné země) a uvítal bych raději full dual stack. Proč když UPC ČR má "slavnou" cihlu, tak nemůže razit své vlastní řešení?

  Potom tam mele o zařízeních, sorry. Ale asi neviděl jejich firmware. (A nebudu se radši zmiňovat o firmwaru na stb. Nevím, co je horší)
  Compal má příšerný firmware viz UPCzone.cz. (nutno každý den restartovat... to si zase někdo namastil kapsu) nebo Technicolor má také své problémy (ale ty nejsou tak časté)

  Na závěr nejdůležitější informace:
  "Máme zkriplený (čti: upravený) firmware na modemech. Je to strašně drahý. Má to moc blobů a další diskuze pro přechod na případný open-source necháme na někdy jindy a bridge v DS-lite defakto nebude možný."

  Sice tam padla, zda je možné mít zakoupený eurodocsis a takovým potížím se vyhnout a provozovat full ds, ale proč by ne. Dáme vyhýbavou odpověď.

  Poslední dobou to jde s UPC z kopce..