Hlavní navigace

Názor k článku Úskalí licence ICQ: mnoho neznámých omezení od pavlix - * Výpadky: Jabber.org sis vybral svobodně, takže ti...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 6. 2007 12:56

  pavlix (neregistrovaný)
  * Výpadky: Jabber.org sis vybral svobodně, takže ti ta nízká stabilita vyhovuje. Někteří stabilitu chtějí a vyberou si jiný

  * ICQ je minoritní, majoritu má pouze v ČR, ne každý je omezený na svůj malý státeček :). Používání multiklientů je v rozporu s podmínkami sítě.

  * Asi jsi nepochopil, jak transport funguje. Funguje jako klient, takže musíš mít účet u AOL Time Warner. Tím pádem jsi uživatelem služby a používáním transportu se dostáváš do rozporu s podmínkami sítě.

  * Čeština: Problémy měl například originální ICQ2Go

  * Já zase navrhuju vyřešit i telefonní čísla, též je považuju za nevýhodu. Na druhou stranu, někteří operátoři ti dají aspoň vybrat z nějaké nabídky čísel.

  Podle mě komunita moc netlačí. Jen uvádí (většinou) pravdivé údaje. Navíc nikomu nevnucuje žádnou konkrétní službu.

  Naproti tomu mám pocit, že moc tlačí lidi s ICQ, aby ti ostatní používali ICQ. Jednu konkrétní službu.

  Navíc komunita je spusta lidí s odlišnými postoji. Většina lidí je součástí nějaké komunity (pokud zrovna nežijou na ostrově). Pro komunitu obecně je otevřené řešení mnohem výhodnější, protože umožňuje komunikaci lidí s různými preferencemi a názory.

  V případě dlouhodobé obliby otevřených řešení by se mohlo stát, že některé uzavřené sítě přistoupí i na to, že uživatel *smí* komunikovat i s uživateli jiných sítí, jak je to běžné třeba u mailu.