Hlavní navigace

Názor k článku Utopte servery v oleji, ušetříte a vyhřejete městský bazén od Petr M - Ne výrobci chladičů, ale ty. Víš o tom, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 6. 2016 12:32

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  Ne výrobci chladičů, ale ty.

  Víš o tom, že chladit znamená odvádět teplo? Díky zákonu zachování energie teplo nezmizí (dokonce ani na chadiči), musíš mu jenom udělat cestičku někam, kde nevadí (kde ho využiješ nebo kde se může rozptýlit do prostředí).

  Ohledně teplotního spádu, neexistuje prahová hodnota, kdy to přestane vyrovnávat teplotu, jenom ta rychlost je exponenciálně závislá na gradientu teploty. Pokud chceš chladit 24/7, není podstatná rychlost ochlazování, ale výkon, který (trvale) absorbuješ. Když topíš 1kW a bazén je schopný trvale absorbovat trvale 1kW, tak ti ho absorbuje bez ohledu na rozdíl teplot a ty máš (teoreticky) nekonečný čas na vyrovnávání teplot.

  A co se týká energie, na starým baráku jsem měl kdysi samotížku. Teplá voda stoupala do radiátoru a studená klesala do kotle bez jakýhokoliv čerpadla. Jenom na základě tepelné energie - změna hustoty. A odváděné energie je přece dost.

  A co se HDD týká, tak ty servery mají SSD přímo na desce! SSD je normální, zapouzdřený čip jako každý jiný, bez mechanických součástí. Co na tom chceš utěsňovat?