Hlavní navigace

Názor k článku Úvaha: Výkon dnešních počítačů od Michal Breškovec - Nejsem přítelem horečného zbrojení (rozuměj neustálých upgradů na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2003 9:08

  Michal Breškovec (neregistrovaný)

  Nejsem přítelem horečného zbrojení (rozuměj neustálých upgradů na to nejnovější), ani na to nemám, ale 486ka dnes, to už snad ne.

  V dnešní době aktivních webů, javy a flash animací už to není opravdu ani na to brouzdání po webu, nehledě na problémy se zajištěním jakékoliv podpory (ať softwarové, nebo hardwarové) v případě poruchy. A teď mluvím jako servisní technik, pokud mi zákazník přinese na spravení 486ku (s HW vadou) tak ho rovnou odkážu na nějaký bazar, kde si za cenu případné opravy zakoupí o tři řády lepší železo. Navíc na takovém počítači už vám dnes nepoběží ani dnešní nejrozšířenější distribuce Linuxu a ke starším (když vidím ten pokrok, jaký linux za ty roky udělal) se vracet nehodlám. Vemte si jen nároky dnešních internetových browserů a na starších verzích se vám už zdaleka nezobrazí vše korektně.
  Co se týče Win 3.xx, děkuji nechci, to už raději pouze DOS. Také vaše dokumenty vytvořené ve starších verzích editorů se v nových nezobrazují zrovna korektně (hlavně v případě aplikací od Microsoftu, který není kompatibilní ani sám ze sebou).

  Zkrátka za pohodu a rychlost při práci se platí a při volení rozumných upgradů v určitém časovém intervalu to ani moc nestojí. Tak přežívám od svého P75 k dnešnímu Athlonu 1GHz a budu i dále. Chápu, že někomu může jeho stařičký počítač vyhovovat, ale stejně tak by si vystačil i se starým psacím strojem, který odvede tutéž práci.
  Zkrátka k tomu vyhození starého počítače jednou dojde, otázka jen zní, kdy je ten vhodný čas a u 486ky už je ten nejvyšší, Pentium vám ještě chvilku vydrží :)