Hlavní navigace

Názor k článku Už i v Africe docházejí IPv4 adresy od Filip Jirsák - A nebo nemusí. V tom případě nechápu, co řešíte....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 4. 2017 21:25

  Filip Jirsák

  A nebo nemusí.
  V tom případě nechápu, co řešíte. Normálně si pořídíte veřejnou IPv4 adresu, prohlásíte „nechť útočník neexistuje“ a máte vyřešeno. To samé s IPv6. Když bezdůvodně spoléháte na to, že vás ISP chrání na IPv4, proč se úplně stejně nespolehnete na téhož ISP i s IPv6?

  Už ses na 10.93.9.40 dostal?
  Samozřejmě. Jak bych asi jinak znal tu privátní IP adresu?

  Tak tvrdíš mi tu že NAT není žádná překážka
  Netvrdím. Tvrdil jsem, že pro útočníka není NAT žádná překážka. Ve srovnání s tím, co musí překonat jiného.

  dokonce se dostáváš na 10.93.9.40 za NATem
  Ano, dostávám. Akorát je to trochu nepohodlné.

  Ano, možná by jsi se měl víc soustředit na to co chce člověk říct a ne na to, za co se dá popotahovat.
  Já se nesoustřeďuji na to, za co by vás bylo možné popotahovat. Jenom jaksi z některých vašich výroků je zřejmé, že neznáte základy. Problém není v tom, že bych nerozuměl tomu, co chcete říci – problém je v tom, že s tím minimem vašich znalostí v oblasti sítí nerozumíte tomu, proč jsou vaše tvrzení nesmyslná.

  Ale nevím, na co bych neměl zavírat okno, když už zamykám ty dveře a bytný (ISP) zamyká vchodové.
  Ne, vy necháváte dveře do bytu dokořán a vchodové dveře jsou zavřené, zamčené či otevřené dokořán podle toho, kdo zrovna šel poslední a jestli nepotřeboval nechat otevřeno. A vy úzkostlivě zavíráte okénko na záchodě v 8. patře a libujete si, jak jste něco udělal proti zlodějům – protože co kdyby se náhodou nějaký zloděj vůbec nepodíval na dveře a rovnou se rozhodl, že vás vyloupí tím záchodovým okénkem. Proti takovému zloději jste dokonale chráněný. Teda pokud ho nenapadne to okénko rozbít.