Hlavní navigace

Názor k článku Valve pracuje na přenosné herní konzoli, SerenityOS bude mít vývojáře na plný úvazek od Lael Ophir - Nové konzole Valve SteamPal? Chápu snahu Valve o...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 6. 2021 0:16

    Lael Ophir

    Nové konzole Valve SteamPal? Chápu snahu Valve o diverzifikaci, ale zatím jim to moc nejde. Historicky měli úspěch se hrou Half-Life, povedlo se jim založit Steam jako online herní obchod a velmi slušně s ním expandovat. Nicméně tím to zatím končí. Steam Link neuspěl, Steam Controller neuspěl, konzole SteamBox s herním Linuxem neuspěly, streamování her se ani nerozjelo, a sázka na VR - jakkoliv technicky velmi zajímavá - zatím nenese ovoce.

    Pokud jde o SteamPal, tak zatím není dost informací k jeho posouzení. Nicméně na trhu je Nintendo Switch. Řada výrobců nabízí PC v podobném formátu, a Steam na nich normálně běží, akorát ta zařízení nejsou zrovna prodejním hitem. Co nabídne SteamPal lepšího než konkurence? HW na Armu místo Intelu/AMD? Super. Jenže to znamená, že nepůjdou hry pro Windows, ani naprostá většina her pro Linu. A to je pořádný hřeb do rakve.

    Nicméně i jako skeptik si rád počkám, s čím Valve přijde. Třeba Gabe ještě překvapí.