Hlavní navigace

Názor k článku Vlastimil Klíma: Zcela nový koncept hašovacích funkcí od Mard - Asi jsem se špatně vyjádřil. Co se týká...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 17. 11. 2006 0:59

    Mard (neregistrovaný)
    Asi jsem se špatně vyjádřil. Co se týká prodlužování délky hash výstupu, tak jsem nemyslel konstantní délku, ale protože se vstup zpracovává po blocích, tak výstupem na každý blok může být 1 bit (doplněný případně na celý bajt u posledního zpracovaného bloku standardním výstupem hash kompresní funkce. To by rychlost prakticky nemělo ovlivnit a složitost nalezení (pokud se ten výstup jednoho bitu udělá dobře aby negeneroval kolize) stejného hash bude uspokojivá i pro Vás :-).
    Co se týče první komentované věty (možná si všímáte že rád beru věci od konce :-) ) tak bych k ní měl též poznámku. Souhlasím s Vámi že po sestrojení vhodné funkce na generaci hash se všichni radují, ze to má složitost 2^n, ale to jen do té doby než nějaký zatracený asiat to nějakou podivnou konstrukcí prolomí. Proto se i v běžném životě přikláním k tomu, že než jeden složitý zámek na dveře, tak raději dva o něco jednodušší - což snižuje pravděpodobnost náhodné překonatelnosti složitého zámku. Z toho vyplyne to co jste komentoval v druhé větě.