Hlavní navigace

Názor k článku VoIP s Asterisk: pobočková ústredňa za 30 minút od anonym - U nás používáme kartu Digium TE405, což je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 1. 2009 17:28

  bez přezdívky
  U nás používáme kartu Digium TE405, což je E1 karta. Na druhém konci je ústředna a vše funguje jak má. Rád bych možná příště vyzkoušel karty od Sangomy, některé věci v tom Digiu mi přišly tak trošku nešikovné, musím však říct, že je teď nedokážu specifikovat, protože od rozchození už nějaká doba uplynula a už jsem se tomu delší dobu nevěnoval, možná bych ale třeba začal tím, že tehdy už Sangoma měla kartu pro PCIExpress, zatímco Digium ne, možná, že jsem tento dojem získal i z čtení různých příspěvků na fóru Asterisku.
  Dále jsem kdesi našel (a teď nemám ten správný link) i speciální gateway PXS to VoIP, která uměla (tuším) 30 portů FXS a na výstupu byl SIP (a 100Mbps ethernet).
  Dále se doporučují tzv. Rhino gatewaye, které umí převést T1 na 24 FXS portů a dají se napojit na Digium kartu (tam lze nastavit, zda se jednotlivý port chová jako T1 nebo E1). Pro tento účel lze najít i jiný hardware. Jinak se můžete podívat na http://www.daktela.cz/ , kde HW pro asterisk prodávají a můžete si udělat obrázek o tom, co všechno umí asterisk obsloužit.
  Zdraví
  Honza Marek