Hlavní navigace

Názor k článku Vojtěch Trefný: chtěli jsme to nandat Microsoftu od VivatBill - Samozřejmě. Ta samá zkušenost. Windows fungoval, ale u...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 11. 2008 15:37

    VivatBill (neregistrovaný)
    Samozřejmě. Ta samá zkušenost. Windows fungoval, ale u Linuxu se před 5-10 lety řešilo "nejde USB myš" apod. Chápu, že si to už většina uživatelů nebude pamatovat.

    Jedna věc je na Linuxu hodně dobrá, a to je reklama. Už přes 10 let všude slyším reklamní kecy o stabilitě, variabilitě, výkonnosti, opensource kvalitě, příkazovém řádku,... Skutečnost je taková, že často nejely (nejedou) drobnosti jako GUI, tiskárna, zatuhnutí po připojení USB, modem, telefon, WiFi, čtečka karet, čtečka otisků prstů apod.

    GNU/Linux je primárně na levné servery, na desktopu to není nic moc - nevyhovuje prakticky nikomu, ale použitelné to omezeně je. GNU/Linux je typicky čistě administrátorský a programátorský OS (a tím to končí). Problém rootu je, že se upnul na Tučnáka a místo rad/recenzí na opensource jsou vydávány pouze prázdné ano-ano P.R. články na GNU/Linux. Ale snad bude líp :-).