Hlavní navigace

Názor k článku Vojtěch Trefný: chtěli jsme to nandat Microsoftu od anonym - Co se týče lži - vy jste opět...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 11. 2008 13:22

  anonymní
  Co se týče lži - vy jste opět lhal v tom, že já za "lež" považuji jakýkoliv jiný názor. Já jsem se vám snažil vysvětlit, že už zase lžete, protože já za lež nepovažuji jiný názor, ale lživý, myšleno to, co jste převedl vy. Měl jsem napsat lživé tvrzení, máte pravdu, že lživý názor je nesmysl.

  Podívejte, zcela jasně jste napsal, že pokud budou do OSS přispívat komerční firmy, jde to proti myšlence OSS.
  Já jsem vám tu myšlenku OSS překopíroval a několikrát jsem se zcela jasně ptal, v čem příspěvek do OSS od komerční firmy tuto myšlenku porušuje nebo jde proti ní. Ptal jsem se několikrát. Vždycky jsem se akorát dozvěděl, že "vám přijde" nebo "vám nezáleží" nebo "vy nepotřebujete". Takže si stojím za tím, že jste lhář, protože jste nijak nedoložil, v čem je příspěvek komerčních firem do OSS proti jejím původním myšlenkám.

  Ještě jednou přidám definici, tentokrát z http://www.oss.cz/co-je-to-svobodny-software
  Za Open Source se pokládají takové aplikace, které jsou šířeny se zachováním určitých práv a svobod pro jejich koncového uživatele (tedy nabyvatele licence). Jde o práva spouštět program za jakýmkoliv účelem, studovat, jak program pracuje a přizpůsobit ho svým potřebám (předpokladem k tomu je přístup ke zdrojovému kódu), redistribuovat kopie dle svobodné vůle, vylepšovat program a zveřejňovat tato zlepšení.

  To, že VY si myslíte, že OSS znamená, že nikde se nikdy neobjeví ani koruna nebo eurocent, to, že VY si myslíte, že definice OSS znamená, že "softvér bude pro dobro ľudí" je jen nejlepším dokladem toho, že nejste schopen odlišit vlastní, subjektivní dojmy (na které však máte plné právo) od reality.