Hlavní navigace

Názor k článku Vychází Ubuntu 18.04 LTS: bezpečnější a aktualizované, ale stále bez Waylandu od Jiří Eischmann - To je čistě reklarace té komunity, která ten...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 5. 2018 18:20

    Jiří Eischmann

    To je čistě reklarace té komunity, která ten desktop spravuje. Žádnou záruku tam člověk nemá, je to takové "best effort". Jakožto člověk, jehož tým má na starosti desítky balíčků v RHELu, vím, že dlouhá podpora, pokud se má dělat pořádně, je sakra těžká, proto jsem k těmto komunitním prohlášením o podpoře po x let dost skeptický.

    U Ubuntu se to má tak, že main (což je typicky tak 1/4 všech balíčků ve výchozích repozitářích Ubuntu) je podporovaný Canonicalem po dobu 5 let. Zbylé 3/4 (universe) nemá žádnou oficiální garantovanou podporu. Může tam být nějaká komunita kolem Xubuntu, která prohlásí, že balíčky kolem Xfce v universe bude udržovat 3 roky, ale těžko se na to spoléhat, není tam definované, co ta podpora přesně znamená, jsou to jen dobrovolníci, kteří můžou zítra projekt opustit... Obecně prostě platí, že universe žádnou garantovanou podporu nemá.