Hlavní navigace

Názor k článku Vykreslování a animace trojrozměrných fraktálů v aplikaci Mandelbulber od Pavel Tišnovský - Ano, matematické výrazy ani koeficienty samy o sebe...

  • 9. 8. 2019 8:08

    Pavel Tišnovský

    Ano, matematické výrazy ani koeficienty samy o sebe nejde takto chránit. S tou barvovou paletou (ale i se samotnými barvami) je to složitější a záleží na kontextu.

    Příklad s barvou - barva Milky je v EU chráněna trademarkem, ale to samozřejmě neznamená, že nejde použít například na WWW (namíchat si ji klasicky přes #684FA3). Chráněna je v tom kontextu, že ji nelze použít na obalu jiných čokolád (a možná by to uhádali i na obalech jiných cukrovinek zhruba stejného tvaru jako milka :-) Říká se tomu stejný "marketing segment" a asi to jde zneužít :-/.

    Paleta, což je většinou sada 256 barev v pevném pořadí, je v podobném kontextu chráněna taktéž, tj. když například vezmu paletu, kterou vytvořili lidi z Fractalusu, použiju ji na vytvoření fraktálu a budu nabízet jako wallpaper, asi to bude problém (teď už bohužel nemůžu najít, s kým se to řešilo, ale skutečně někoho donutili stáhnout svá díla, ale nešlo tam o vyčíslení škody).