Hlavní navigace

Názor k článku Vyrovnání s Microsoftem je prohnilé a plné skulin od Miloš - Vážený pane kolego. Jste buď velmi mladý nebo...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 5. 11. 2002 1:21

    Miloš (neregistrovaný)

    Vážený pane kolego. Jste buď velmi mladý nebo velmi hloupý. Chtěl bych Vás jen upozornit na to, že systémy umírají dříve, než programátoři - bohužel. Může se Vám stát, že se jednou probudíte a zjistíte, že Vaše oblíbené Windows neexistují a Vaše profese programátora Windows rovněž.(Vím o čem mluvím, kdysi se mi stalo totéž se sálovými IBM). Nemůžete zakázat programátorům mimo Microsoftu pracovat na vývoji operačních systémů ani očekávat, že Váš oblíbený systém bude existovat za 20 let. Zájmem programátora by mělo být především to, aby jazyky byly normované a přenositelné a aby i systémy dodržovaly normy, protokoly, formáty a dohodnuté konvence. To všechno Microsoft zcela záměrně porušuje. Jeho existence je spojena s existencí monopolu. Padne-li monopol, kdo bude používat systém, který odmítá spolupracovat s čímkoliv od konkurence! Není mým zájmem, aby existoval jen jeden operační systém. Mým zájmem je, aby můj program pracoval na všech operačních systémech. Microsoft se tomu všemožně brání - a proto ho nesnáším!
    Jinak jsem ovšem rád, že Microsoft nebyl rozdělen soudní cestou, protože by mu to poskytlo kýženou výmluvu, až se bude ubírat tam, kam vždycky patřil - do říše hraček.