Hlavní navigace

Názor k článku Vyrovnání s Microsoftem je prohnilé a plné skulin od Petr J. - Vážený pane Motle a co kdyby jste si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 11. 2002 16:24

  Petr J. (neregistrovaný)

  Vážený pane Motle a co kdyby jste si teda hleděl své fyziky, kterou tak dokonale ovládáte a nepletl se do věcí, kterým asi moc nerozumíte?

  Jestli mne chcete přesvědčit o tom, že vaše Windows jsou dobrý a použitelný operační systém, tak mi prosím řekněte, kde si mohu koupit Windows XP server pro platformy
  Sun SPARC
  Motorola 68k
  Alpha
  Motorola/IBM
  PowerPC
  ARM
  MIPS CPUs
  HP PA-RISC
  IA-64
  S/390
  Sun UltraSPARC
  SuperH

  Abych vaše skvělé Windows mohl porovnat např s Debinan GNU Linuxem který tyhle všechny platformy zvládá (kuk sem http://www.debian.org/ports/)

  Případně kde seženu verzi Windows která o sobě může říct jako OpenBSD "Jediná remote díra ve standardní instalaci za téměř 6 let!" (kuk sem http://www.openbsd.cz)

  Proč by naše komerční stroje měli jet na operačních systémech od Microsoftu, které umí jenom platformu x86? Proč bychom neměli používat stabilní a zabezpečené Operační systémy FreeBSD, OpenBSD, NetBSD a Linux?

  Měl by jste nějáký argument, nebo si máme všichni koupit MS Windows jenom proto že vy jste vystudoval fyziku? No to že vy rozumíte fyzice pro mne není dostatečným argumentem k tomu abych přeinstaloval BSD a Linux na serverech Windowsy (což mimochodem na některých strojích ani nejde, protože OS od Microsoftu jsou pouze pro jednu platformu).
  (to stejné platí i pro desktopy)