Hlavní navigace

Názor k článku Výsledky průzkumu mezi vývojáři: platy, technologie i množství kofeinu od Lael Ophir - OSVČ dostává své příjmy sám, sám si z...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2015 20:37

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  OSVČ dostává své příjmy sám, sám si z nich platí dovolenou, prvních 14 dní nemocenské atd.

  U zaměstnance má příjmy z jeho práce firma. Z těch příjmů (ať už jeho, nebo ostatních zaměstnanců) dostává poměrně nízký plat, proplacenou dovolenou, prvních 14 zní nemocenské atd. Vyjma toho si zaměstnavatel nechává spoustu peněz jako zisk, případně z nich platí nesmysly (Audi A8 pro majitele, Audi A6 pro spolumajitele, odměny co vystačí na barák pro každého člena managementu, služební motorku, služební jachtu...). Navíc když jde do tuhého a firma nemá zakázky, tak zaměstnance stejně po čase propustí (pokud se rovnou nepoloží). Změstnanecký poměr je velmi drahé "pojištění".

  Ad si 90% OSVC plati KOMERCNI pojisteni - spočítejte si kolik na tom pojištění zaplatíte, a kolik z něj dostanete. Navíc pokrýt 14-denní výpadek příjmů je při příjmech v IT triviálně jednoduché.

  Ad OSVC RUCI veskerym svym majetkem - souhlas, v tom má zaměstnanec výhodu. Komu se to nelíbí, ať si založí si s.r.o. :)