Hlavní navigace

Názor k článku Wi-Fi Alliance představila WPA3, odolá lépe útokům a ochrání i sítě bez hesel od C - Ne... Mně šlo především o to, zda daný...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 1. 2018 16:53

  C (neregistrovaný) ---.koleje.cuni.cz

  Ne... Mně šlo především o to, zda daný usecase má opodstatnění...

  Pokud nový standard bude opět znamenat, že v polovině wifi routerů závažná bezpečnostní chyba, tak halt budeme muset i tuhle implementaci bezdrátové sítě hodit z okna.
  (Ono je k bezpečnosti podle mě potřeba přistupovat tak, že pokud polovina výrobců wifi zapomíná instalovat dveře, nelze doufat, že ten zbytek, který je tam má, nezapomněl zamknout okno.
  Nemohu si každý kus HW auditovat sám. Proto musím někomu věřit. Pokud norma nepředepisuje ani základní zabezpečení, či není v lidských silách to ověřit, či pokud lze v masivní míře dostávat označení WiFi certified pro věc, která není v souladu s normou, řetezec garance bezpečnosti selhal, a tedy nelze výrobkům s danou technologií věřit.)

  Pokud daná technologie nezvládá garantovat minimální očekávatelnou­´uroveň bezpečnosti, nelze ji používat.
  Mělo by to být zakázáno v celém státním sektoru (od nemocnic přes hasiče po úředníky), stejně jako u významných firem s podílem státu. (ČEZ)

  Stejnětak by mělo být doporučováno nepoužívat WiFI ve firmách, a mělo by to být považováno za stejně samozřejmé, jako "nelepte si papírky s heslem na monitor".

  Ono je hrozně hezký hrát si na kybernetickou bezpečnost, když pak někdo přijde, a připojí se na wifi bez hesla, kvůli tomu, že znovuobjevil díru, která je vlastně featurou popsanou v normě...

  Hodinky? Což takhle usbčko? Stejně se nějak musej nabíjet....