Hlavní navigace

Názor k článku Záznam CAA spáruje doménu a autoritu, kontrolován bude od září od NULL - @Lol Phirae @j No, tak jsem to prve pochopil...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 4. 2017 18:55

  NULL (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

  @Lol Phirae @j

  No, tak jsem to prve pochopil správně. "Nechápu" ale, proč se řeší kam strčit další cert nebo nějaké info o něm, když ty problémy jsou přece někde jinde?

  1. problém: CA se nedá věřit, resp. není systém vydávání certifikátů natolik robustní, aby si nemohl vydat kdokoliv cokoliv za kohokoliv a celé to stojí jenom na dobrém slovu.
  2. Jak zaručit první request (třeba na bankovnictví), aby někdo nepodvrhl cert po ceste za svůj, tzn už při prvním erquestu musí být cert "ověřený"

  To jsou dva problémy, které na sobě v současné podobě závisí - kdyby se odstranil jeden z nich nebo oba, tak je vše vyřešeno - a kolem nich se to celé ty roky točí a pořád někdo cpe někam nějaký záznam, jeden nahoru, druhý dolů, třetí doprostřed, jiný zase vlevo doprostřed, ale zase tím vznikne někdo (zas nějaká jiná CA BLA BLA . . . ) kdo bude někde ručit tak akorát hezkým úsměvem . . . .