Hlavní navigace

Názor k článku Země blokující internet nedostanou IP adresy, zní nebezpečný návrh od Petr M - Problém není, že někdo má nějaký právo. Problém...

 • 12. 5. 2017 9:19

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  Problém není, že někdo má nějaký právo. Problém je, že lidi furt nechápou, co to znamená.

  1) Neuvědomují si, že právo z práva dělá právě to, že je nemusí využít. Jinak je to povinnost.
  Příklad: Máš právo se oženit. Najdeš si holku, dohodnete se, vezmete se. Anebo taky ne... Povinnost se oženit znamená, že když si sám nenajdeš ženskou, bude ti z moci úřední přidělena protivná babice a když si ji nevezmeš, zmlátí tě policajt pendrekem.

  2) Neuvědomují si, že stejný práva jako já má i soused. A moje právo končí tam, kde začíná sousedovo. Hranici, pokud ji neurčuje zákon (= odkaz na katastrální mapu) si musíte dohodnout a pokud není dohoda možná, musí rozhodnout někdo jiný (= arbitr, soudce).

  3) Neuvědomují si, co vyplývá a 1) a 2) - pokud se nepřihlásím o svoje právo, někdo jiný si posune hranici a využije zcela legitimně moje právo pro sebe.

  4) neuvědomují si, že dacani používají salámovou metodu - "nikdo to právo nevyužívá, tak ho zrušíme" a ve chvíli, kdy budou chtít oni nebo jejich blízcí právo využít, nezbude, než vynaložit mnohem víc úsilí.

  5) Neuvědomují si, že právo projevit vlastní názor znamená, že jim může jako svůj názor kdokoliv (i Ivan Nový) prezentovat cokoliv (i bludy, vznikající vlivem duševní choroby) a je na nich, aby tuto informaci vyhodnotili na základě dalších informací. Ostatní ale mají právo jim sdělit oponentní informace k tomu, aby si ten názor vytvořili a je jenom jejich problém, že právo získat oponentní informaci nevyužívají...