Všechny galerie

Fotogalerie: Vánoční tipy pro geeky 2015 - obrázek 3

Router Turris Omnia: Otevřený router Turris Omnia si budeme moci koupit sice až někdy v dubnu, ale už teď CZ.NIC nabízí dárkovou poukázku, která potěší už pod stromečkem. Navíc to těšení určitě bude stát za to.
 • Vánoční dárky

  Vánoční dárky

  © Internet Info

 • 360° kamera Ricoh Theta

  360° kamera Ricoh Theta

  Kamera Ricoh Theta má na sobě dva snímače schopné pokrýt záběrem 180°. Můžete tak jedním stiskem spouště vytvořit 360° panorama nebo dokonce natáčet video celého okolí.

  © Internet Info

 • Router Turris Omnia

  Router Turris Omnia

  Otevřený router Turris Omnia si budeme moci koupit sice až někdy v dubnu, ale už teď CZ.NIC nabízí dárkovou poukázku, která potěší už pod stromečkem. Navíc to těšení určitě bude stát za to.

  © Internet Info

 • Raspberry Pi 2

  Raspberry Pi 2

  Raspberry Pi sice není žádnou novinkou, ale letos vyšla druhá verze, která přinesla dost vylepšení na to, aby po ní mnozí zatoužili. Využití je mnoho: od automatizace až po server nebo domácí video přehrávač.

  © Internet Info

 • Arduino Uno

  Arduino Uno

  Moderního bastlíře potěší malý programovatelný počítač se spoustou vstupů a výstupů. Hodí se i dětem, které si chtějí hrát s elektronikou a začít tvořit. Uno je základní model, možností je ale celá řada.

  © Internet Info

 • Arduino Bluetooth shield

  Arduino Bluetooth shield

  Pokud už obdarovaný Arduino vlastní, můžete mu koupit nějaký pěkný shield, kterým ho může obléknout. Třeba Bluetooth se hodí k rozšíření komunikačních schopností.

  © Internet Info

 • ESP8266

  ESP8266

  ESP8266 je moc pěkný miniaturní Wi-Fi modul s vlastním 32bitovým procesorem a GPIO porty. Dá se použít ve spojení s Arduinem nebo Raspberry, ale poslouží i samostatně třeba ke sběru dat a odesílání po síti.

  © Internet Info

 • Xiaomi Power Bank 16 000 mAh

  Xiaomi Power Bank 16 000 mAh

  Dnešní mobilní zařízení jsou velmi náročná co do spotřeby energie. Hodí se tedy mít v kapse power banku s rezervou. Xiaomi vyrábí banku s 16 000 mAh, ze které nabijete svůj chytrý telefon několikrát.

  © Internet Info

 • Xiaomi Mi Band 1S

  Xiaomi Mi Band 1S

  Nositelná elektronika je prodlouženou rukou mobilu, k dispozici jsou nejrůznější hodinky, prsteny a další vymoženosti. Nám se líbí nový fitness náramek od Xiaomi se senzorem srdečního tepu. Umí sledovat vaši aktivitu, ale fungovat jako budík nebo vibracemi upozornit na příchozí telefonní hovor.

  © Internet Info

 • Replikátor portů

  Replikátor portů

  Notebooky dnes kralují počítačům, ale občas to chce mít i velký displej, pořádnou klávesnici, myš, reproduktory a třeba i drátovou síť. Abyste se vyhnuli kabeláží, můžete použít replikátor portů. Spojení pak zajistí jediný USB kabel.

  © Internet Info

 • Google Cardboard v plastu

  Google Cardboard v plastu

  Virtuální realita se nám vrací ve spolupráci s mobilními telefony. Stačí si pořídit „brýle“ Cardboard, do kterých vsunete mobil a ten už zajistí obraz pro obě oči. Existuje jich nepřeberné množství, z papíru i plastu.

  © Internet Info

 • Pen screwdriver

  Pen screwdriver

  Každý správný geek má u sebe šroubovák. Tyhle jsou velmi praktické, mají rozměry větší propisky a v těle ukrývají několik nástavců pro různé šroubky. Nutnost!

  © Internet Info

 • USB charger

  USB charger

  Zařízení s USB konektorem přibývá: mobily, čtečky, tablety a další potřebují energii z USB. Dát jim ji můžete pomocí tohoto zdroje, který je schopen dát do každé zdířky až 2 A.

  © Internet Info

 • DJI Phantom 3

  DJI Phantom 3

  Ano, opravdu bychom chtěli profesionální kvadrokoptéru. Tahle je sice finančně maličko náročnější, ale zase má 4K kameru se stabilizací a k tomu spoustu senzorů. Sen každého velkého kluka.

  © Internet Info

 • Chromebook

  Chromebook

  Chromebook je takový pěkný terminál do internetu. Uvnitř najdete vlastně jen webový prohlížeč a pár funkcí navíc, ale pro rychlé surfování webem nebo napsání mailu to bohatě stačí.

  © Internet Info

 • GoPro

  GoPro

  Odolná kamerka z řady GoPro je jasná volba pro všechny, kdo mají rádi technologie a sport/adrenalin zároveň.

  © Internet Info

 • Chromecast

  Chromecast

  Toto zařízení od Googlu představuje asi nejsnazší (a nejlevnější) cestu, jak dostat libovolné video do televize. Nový Chromecast Audio zase může oživit staré, ale kvalitní reproduktory.

  © Internet Info

 • Smartwatch

  Smartwatch

  Pokud vám Mi Band nestačí, sáhněte po chytrých hodinkách alias smartwatch. Hodinky fungují jako prodloužená ruka vašeho telefonu a dnes už zaujmou i designem, za který se nikde nemusíte stydět. Na obrázku je Moto 360.

  © Internet Info

 • Šifovaný flash disk

  Šifovaný flash disk

  Že už jsou flashky nuda? Chyba! USB flash disk iStorage datAshur zaujme nejen vzhledem, ale hlavně tím, že nabízí hardwarové šifrování. A na uživatele si nepřijdou ani keyloggery, protože heslo se zadává přímo pomocí klávesnice na těle zařízení.

  © Internet Info

 • YubiKey

  YubiKey

  Dvoufaktorová autentizace vládne světu a chrání naše uživatelské účty. Ještě lepší ochranu lze zajistit pomocí hardwarového tokenu. YubiKey zvládne ochránit i stovky účtů zároveň.

  © Internet Info

 • Chytré žárovky

  Chytré žárovky

  Chytré žárovky (na obrázku Philips Hue) sice stojí mnohonásobně víc než jejich hloupé protějšky, ale zase dokáží váš pokoj rozsvítit 16 milióny barev a lze je ovládat z telefonu. Tomu se těžko odolává.

  © Internet Info

 • TREZOR

  TREZOR

  A nakonec něco pro bitcoinové nadšence. Tato elegantní krabička spolehlivě ochrání všechny vaše bitcoiny, resp. soukromé klíče. Neohrozí je ani připojení ke kompromitovanému počítači.

  © Internet Info