Hlavní navigace

Flattr na webech Internet Info

Pokud vás na některém z webů vydavatelství Internet Info zaujal konkrétní článek či text, můžete jeho autora nad rámec jeho obvyklého redakčního honoráře odměnit pomocí systému Flattr

Flattr je jednoduchý mikroplatební systém, pomocí kterého můžete finančně podpořit autora textu jediným kliknutím. Vámi zvolená částka bude vyplacena konkrétnímu autorovi, a ten tak získá podporu pro tvorbu dalších kvalitních textů. 

Jak na to (návod je převzatý z webu flattr.cz):

  1. Zaregistrujte se na www.flattr.com. Stačí login, heslo a e-mail.
  2. Svůj účet „nabijte“, například pomocí platební karty. Pro začátek stačí poslat třeba jen 2 eura.
  3. Nastavte si, kolik z těchto prostředků chcete měsíčně poslat autorům, které určíte. Minimum jsou opět 2 eura pro všechny autory dohromady za jeden kalendářní měsíc, pro začátek tak můžete své oblíbence podporovat třeba jen cenou 2 piv.
  4. Na tlačítka Flattr můžete narazit kdekoliv na internetu.Vypadají a fungují přibližně jako „líbí se mi“ tlačítka Facebooku. Stačí jediný klik a Flattr si poznamená, že chcete daného autora podpořit.
  5. Na konci měsíce Flattr vyhodnotí, na co všechno jste klikli, a rovnoměrně mezi takto označené autory vaši předem určenou částku rozdělí. Chcete-li tedy měsíčně platit 10 euro a klikli jste na dvaceti stránkách, každá taková stránka od vás dostane 45 centů (10 % si nechává Flattr pro svůj provoz).
  6. Pokud chcete někoho podpořit více než jiné, Flattr vám též umožňuje poslat autorovi přesně určenou částku.

Koho lze podpořit na serverech Internet Info:

Na našich webech umožňujeme „flattrovat“ většinu článků včetně autorských blogů. Na blozích o umístění tlačítka Flattru nicméně rozhodují sami blogeři, takže pokud vám u některého chybí, kontaktujte přímo dotyčného blogera.

Všechna tlačítka Flattru na našich webech jsou vázána na jeden společný účet. Z něj pravidelně rozdělíme příspěvky mezi jednotlivé autory tak, jak o tom rozhodli čtenáři svými flattry. Z nerozdělené částky také přispějeme na práci editorů a korektorů, kteří se podíleli na výsledném oceněném textu. Částku autorovi pošleme, jakmile přesáhne alespoň 100 korun.

Projekt zavádíme s podporou dobrovolníků z řad www.flattr.cz, kde také naleznete další informace o celém systému. Pokud vás Flattr nezaujal nebo ho nepoužíváte, nemusíte se obávat, nic se pro vás pro čtení na našich webech nemění.

Nasazení služby Flattr na webech Internet Info se v tuto chvíli odehrává v beta verzi a vyhrazujeme si možné změny v jejím nastavení.