Hlavní navigace

Seriál Formátované dokumenty a tiskové sestavy v Javě

V seriálu jsou popsány dva poměrně rozsáhlé systémy, které jsou určeny pro vytváření formátovaných dokumentů a tiskových sestav. Oba popisované systémy jsou založeny na "čistém" programovacím jazyku Java, což přispívá k jejich snadné portaci na různé platformy. Díky použití Javy je také možné funkce těchto systémů použít na webových a intranetových serverech pro dynamické vytváření různých typů dokumentů.

Formátované dokumenty a tiskové sestavy v Javě (3)

V poslední části miniseriálu věnovaného vytváření formátovaných dokumentů a tiskových sestav pomocí aplikací napsaných v programovacím jazyce Java bude popsán systém POI, který je v současné době možné použít pro načítání, programovou změnu a uložení sešitů ve formátu aplikace Microsoft Excel. Kromě toho je ve vývojářské verzi možné načítat a ukládat soubory ve formátu Microsoft Wordu. Kromě popisu systému POI budou uvedeny i příklady demonstrující použití tohoto systému při vytváření excelovských tabulek.

Doba čtení: 16 minut

Formátované dokumenty a tiskové sestavy v Javě (2)

V dnešní části miniseriálu o vytváření formátovaných dokumentů a tiskových sestav pomocí programů napsaných v programovacím jazyce Java se zaměříme na popis systému FOP, zejména na způsob jeho instalace, zprovoznění a tvorby jednoduchých dokumentů zapsaných ve formátu FO-XSL.

Doba čtení: 9 minut

Formátované dokumenty a tiskové sestavy v Javě (1)

V tomto článku a na něj navazujících pokračováních jsou popsány dva poměrně rozsáhlé systémy, které jsou určeny pro vytváření formátovaných dokumentů a tiskových sestav. Oba popisované systémy jsou založeny na "čistém" programovacím jazyku Java, což přispívá k jejich snadné portaci na různé platformy. Díky použití Javy je také možné funkce těchto systémů použít na webových a intranetových serverech pro dynamické vytváření různých typů dokumentů.

Doba čtení: 8 minut