Hlavní navigace

Seriál Jak jsem stavěla 3D tiskárnu

Uvažovali jste, že si taky postavíte 3D tiskárnu, ale vůbec nevíte, jak začít? Seriál popisuje kompletní postup při stavbě i zprovoznění vlastní tiskárny.

Jak jsem stavěla 3D tiskárnu: firmware a práce s tiskárnou

Naše 3D tiskárna je prakticky hotová, tedy alespoň po hardwarové stránce. Zbývá nám do řídící desky nahrát nejnovější firmware, který chceme používat. Pak už můžeme začít zkoumat možnosti 3D tisku. Doporučíme si k tomu dva programy, kterými budeme svou novou tiskárnu ovládat z počítače.

Doba čtení: 2 minuty

Jak jsem stavěla 3D tiskárnu: elektronika

Náš krátký seriál se pomalu blíží ke zdárnému konci, mechanickou část už máme za sebou. Máme postavený rám tiskárny a extruder, dnes budeme pokračovat ve stavbě další důležitou součástí. Popíšeme si zapojování potřebné elektroniky a zároveň její propojení se zbytkem tiskárny. Už se těšíte na první výrobky?

Doba čtení: 3 minuty

Jak jsem stavěla 3D tiskárnu: extruder filamentu

V dnešním díle si společně postavíme extruder, což je komplexní součástka, která v 3D tiskárně zajišťuje posun tiskového filamentu do tzv hot-endu, kde je tento filament nataven a následně vstřikován na tištěný výrobek. Tato kapitola popisuje stavbu extruderu typu „metal gear extruder“, zkráceně MGS.

Doba čtení: 1 minuta

Jak jsem stavěla 3D tiskárnu: konstrukce rámu

Nemusíte být raketový inženýr, ani si na něj nemusíte hrát – a přesto si dnes můžete postavit celkem levně vlastní 3D tiskárnu. Stačí na internetu najít všechny potřebné návody, sehnat všechny potřebné součástky a dát se do toho. Pomůže vám náš miniseriál, ve kterém jsou prošlapány všechny slepé uličky.

Doba čtení: 7 minut