Hlavní navigace

Seriál LyX: na TeX vizuálně

LyX je na první pohled téměř běžný textový procesor, který ale produkuje textové výstupy v TeX či LaTeX. Díky tomu je možné vytvořit dokonale vypadající dokumenty bez znalosti jediného příkazu či značky.

LyX: rejstříky, šablony, prezentace a další drobnosti

V dnešním článku o LyX se společně zaměříme na tvorbu velmi důležitých rejstříků a seznamů a také na práci se šablonami. Podíváme se i na to, jak díky tomuto mocnému nástroji vytvořit pěknou prezentaci. Řeč bude také o některých možnostech formátování a dalších drobnostech, které se jinam nevešly.

Doba čtení: 4 minuty

Odborný text v LyX: matematika a bibliografie

LyX je velice užitečným nástrojem pro práci s texty. Jeho výhod využijete především při přípravě odborných textů, pro které nabízí velké množství užitečných funkcí. V dnešním článku o praktickém použití editoru LyX se společně podíváme, jak je řešena práce s matematickými vzorci či literaturou.

Doba čtení: 4 minuty

Píšeme v LyX: obrázky, tabulky, odkazy

LyX je silný nástroj na vizuální tvorbu dokumentů, které se následně vysází v TeXu. Díky němu je možné vytvořit pěkný dokument bez znalosti tohoto značkovacího jazyka. Po minulém úvodu se pustíme do praktických ukázek. V dnešním článku se zaměříme na některé základní funkce, které je možné v LyXu využívat.

Doba čtení: 4 minuty

LyX: na TeX vizuálně

LyX je na první pohled téměř běžný textový procesor. Pokud si s ním ale něco začnete, zjistíte, že je v něm mnoho věcí jinak. LyX totiž produkuje textové výstupy ve formátu pro zpracování pomocí nástrojů TeX či LaTeX. Díky tomu je možné vytvořit dokonale vypadající dokumenty bez znalosti jediného příkazu či značky.

Doba čtení: 4 minuty