Hlavní navigace

Seriál Monitoring serverů s Cacti

Dohlížet a monitorovat naše servery, aktivní prvky a další zařízení je důležité. V případě většího počtu zařízení už je to nutnost. Seriál popisuje možnosti nástroje Cacti.

Cacti: zobrazování vlastních dat a šablony

V minulé části našeho krátkého seriálku jsme si připravili monitorovaný stroj, teď nám zbývá naučit Cacti z něj sbírat data a dále je prezentovat. To se provádí pomocí šablon a metod. Ukážeme si, jak si vše potřebné vytvořit a přizpůsobit k obrazu svému a potřebám našeho testovacího prostředí.

Doba čtení: 5 minut

Cacti: ziskávání vlastních dat pomocí SSH

V dnešním článku o Cacti se podíváme na monitorování libovolných dat v systému Linux. Cacti je dobře připravený systém pro získávání dat ze SNMP všech verzí. Snadno se tak vykresluje třeba vytížení CPU, síťové karty a dalších zařízení. Hodně SNMP šablon je připraveno přímo v instalaci nebo se dají stáhnout.

Doba čtení: 4 minuty

Cacti: vše důležité v jednom monitoru

Dohlížet a monitorovat naše servery, aktivní prvky a další zařízení je důležité. V případě většího počtu zařízení už je to nutnost. Pokud nás systém umí včas varovat, třeba na obsazenou diskovou kapacitu či přetížení systému, můžeme předejít problémům. Existuje několik nástrojů a dnes si představíme Cacti.

Doba čtení: 5 minut