Hlavní navigace

Seriál S Linuxem do školy

Nový školní rok je tady a my vám přinášíme seriál o tom, jaký software by se mohl hodit vašim dětem či žákům vaší školy.

Nechte děti hrát si s Tuxem

Počítačových her, které mohou děti mnohému naučit, je poměrně velké množství. Hry s tučňákem Tuxem se ale svým způsobem odlišují. Nejen samotnou sázkou na linuxového maskota, který je průvodcem dětských uživatelů, ale především svojí nenásilností a zábavností. Naplňují tak ideálně heslo „škola hrou“.

Doba čtení: 3 minuty

Open-source přístup mění vzdělávání

Jsme zvyklí na otevřené aplikace, otevřené protokoly i otevřené formáty a standardy. Otevřenost se však nemusí týkat jen technických věcí, ale také přístupu k vědě či vzdělávání. Právě v posledních letech zaznamenáváme poměrně velké změny ve struktuře vzdělávání. Změní se díky open source školní výuka?

Doba čtení: 4 minuty

Kde EDU: vzdělávací aplikace pro každého

Jednou z největších výhod grafického prostředí Kde je integrálně vyvíjený balík vzdělávacích aplikací, které se zaměřují skutečně na každého – od dětí na prvním stupni až po univerzitní projekty; od programování po výuku psaní. V následujícím článku si celý balíček představíme podrobněji.

Doba čtení: 4 minuty

GCompris: obří balík her a hlavolamů (nejen) pro děti

Zřejmě největším a nejpropracovanějším balíkem her, hlavolamů a dalších aktivit pro děti od dvou do deseti let je GCompris, ve kterém jich naleznete desítky v pečlivě setříděných kategorií – od učení písmenek přes zeměpis a různě obtížné hlavolamy až třeba po klasické šachy.

Doba čtení: 4 minuty

Childsplay: kolekce her pro nejmenší

Už Jan Amos říkal, že škola má být hrou. Hledáte způsob, jak naučit děti pracovat s počítačem, ovládat myš, klávesnici, a zároveň písmena, barvy, číslice a mnoho dalšího? Pak právě pro vás je připravený balík her Childplay, který je určený pro předškoláky i žáčky prvních dvou tříd základní školy.

Doba čtení: 3 minuty

Co do Linuxu na gymnáziu?

Nejen základní školou živ je člověk. Obvykle po devíti letech studium nekončí a je čas se rozhodnout, co dál. Také pro gymnazisty je v Linuxu připravena řada aplikací, které jim ulehčí studium a nabídnou jim současně alespoň trochu zábavy. V následujícím článku se pokusíme ukázat alespoň na některé z nich.

Doba čtení: 3 minuty

S Linuxem do školy

Linux není jen systémem vhodným pro počítačové odborníky a programátory, ale může ho s užitkem používat také dítě školou povinné. Dnes je prvního září, takže je na čase zaměřit se na školáky. V následujícím článku se pokusíme nabídnout určité tipy na programy, které by na jejich počítači neměly chybět.

Doba čtení: 4 minuty