Přijďte prozkoumat tajuplný svět hackingu a množství jeho jednotlivých zákoutí. Průvodcem na této cestě vám bude zkušený etický hacker s mnohaletou praxí, který se s vámi podělí o své zkušenosti.
Pozor! Při zakoupení obou školení v balíčku Hacking v praxi 1 + Hacking v praxi 2 ušetříte 3 600 Kč.
Lukáš odjakživa rád kladl otázky a zjišťoval, jak věcí fungují. Od obdržení prvního počítače namířil svoji zvědavost směrem do kybernetického světa, odhalování jeho výzev a prolamování jeho zabezpečení. Po vystudování gymnázia nastoupil do Brna na Fakultu informačních technologií VUT. Až při studiu zjistil, že existuje práce, kde mu budou za jeho oblíbené hobby dokonce platit!
A tak se stal etickým hackerem. Nyní se sektoru IT bezpečnosti věnuje již více než 15 let a má bohaté zkušenosti s penetračními testy pro přední společnosti z odvětví Banking, Telco a Utility a taktéž pro státní instituce. Po deseti letech praxe jako zaměstnanec se rozhodl, že své zkušenosti zužitkuje založením vlastní společnosti TandemSec. Kromě klasik, jakými je bezpečnost webových aplikací a infrastruktury, se zabývá také bezpečností bankomatů, Wi-Fi sítí, mobilních zařízení, Windows Active Directory či RFID.
Kromě samotné práce o hackingu také rád mluví, v minulosti přednášel na konferencích (HackerFest CZ/SK, OWASP Chapter Meeting, konference Security, Barcamp, OpenAlt a další) či jako host na akademické půdě českých a slovenských univerzit. Mimo IT je jeho vášní cestování a s ním spojené poznávání cizích kultur.
Lukáš je držitelem certifikací Certified Information Systems Security Professional (CISSP) a Certified Ethical Hacker (CEH) a je připraven se s Vámi podělit se o své zkušenosti z praxe profesionálního etického hackera.
Jakým způsobem nejjednodušeji hacknout banku? Jak nejsnáze ukrást heslo? Lze zfalšovat telefonní číslo volajícího? Jak zmapovat síť a vybrat svůj cíl? Jak nenápadně kompromitovat Windows stanici a postupně eskalovat svá privilegia až na úroveň vládce celé sítě – doménového administrátora? Je vše, co vypadá jako obyčejná USB flashka opravdu jen USB flashka? Jak prolomit WEP, WPA, WPA2 či dokonce WPA3? Jsou podnikové WiFi sítě zabezpečenější než ty domácí? Lze hackovat WiFi sítě pouze z mobilního telefonu?
To vše a mnohé další bude zodpovězeno v rámci kurzu Hacking v Praxi 1.
Osnova školení vychází z dlouholeté praxe zkušeného etického hackera a pokrývá různorodá témata z oblasti počítačové bezpečnosti s důrazem na předání zkušení z reálných penetračních testů, útoků a jejich analýzy.
Sociální inženýrství
Bezpečnost Windows
Bezpečnost WiFi sítí
Školení bude probíhat na platformě Zoom (https://zoom.us/), účastníci obdrží ID konference, do které se připojí.
od 7. října 2020 9:30 do 9. října 2020 17:00
Akce proběhne online
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.