Přijď prozkoumat tajuplný svět hackingu a množství jeho jednotlivých zákoutí. Průvodcem na této cestě Vám bude zkušený etický hacker s mnohaletou praxí, který se s Vámi podělí o své zkušenosti.
Pozor! Při zakoupení obou školení v balíčku Hacking v praxi 1 + Hacking v praxi 2 ušetříte 4 000 Kč.
Lukáš odjakživa rád kladl otázky a zjišťoval, jak věcí fungují. Od obdržení prvního počítače namířil svoji zvědavost směrem do kybernetického světa, odhalování jeho výzev a prolamování jeho zabezpečení. Po vystudování gymnázia nastoupil do Brna na Fakultu informačních technologií VUT. Až při studiu zjistil, že existuje práce, kde mu budou za jeho oblíbené hobby dokonce platit!
A tak se stal etickým hackerem. Nyní se sektoru IT bezpečnosti věnuje již více než 15 let a má bohaté zkušenosti s penetračními testy pro přední společnosti z odvětví Banking, Telco a Utility a taktéž pro státní instituce. Po deseti letech praxe jako zaměstnanec se rozhodl, že své zkušenosti zužitkuje založením vlastní společnosti TandemSec. Kromě klasik, jakými je bezpečnost webových aplikací a infrastruktury, se zabývá také bezpečností bankomatů, Wi-Fi sítí, mobilních zařízení, Windows Active Directory či RFID.
Kromě samotné práce o hackingu také rád mluví, v minulosti přednášel na konferencích (HackerFest CZ/SK, OWASP Chapter Meeting, konference Security, Barcamp, OpenAlt a další) či jako host na akademické půdě českých a slovenských univerzit. Mimo IT je jeho vášní cestování a s ním spojené poznávání cizích kultur.
Lukáš je držitelem certifikací Certified Information Systems Security Professional (CISSP) a Certified Ethical Hacker (CEH) a je připraven se s Vámi podělit se o své zkušenosti z praxe profesionálního etického hackera.
Jak zmapovat síť a vyhlédnout vhodné cíle? Jak identifikovat zranitelnosti v serverových službách a jak skrze ně získat přístup na server? Jak dále eskalovat privilegia? Jak kompromitovat uživatelskou stanici s MS Windows? A jak tomu zabránit? Jaké jsou nejzávažnější zranitelnosti webových aplikací? Je vaše VoIP infrastruktura zranitelná? Co je to Darknet a co OSINT? Jakými prostředky bankomat brání útočníkům, aby se dostal k uloženým penězům? Jde se k těmto penězům dostat bez použití hrubé síly? Lze hacknout auto? А co mobilní telefon?
To vše a mnohé další bude zodpovězeno v rámci kurzu Hacking v Praxi 2, který přímo navazuje na kurz Hacking v Praxi 1.
Osnova školení vychází z dlouholeté praxe zkušeného etického hackera a pokrývá různorodá témata z oblasti počítačové bezpečnosti s důrazem na předání zkušení z reálných penetračních testů, útoků a jejich analýzy.
Síťová bezpečnost
Hacking pracovní stanice
Zabezpečení pracovní stanice
Bezpečnost webových aplikací
Bezpečnost VoIP
Bezpečnost mobilních telefonů
Zabezpečení bankomatu v praxi
Hacking automobilů
Ekosystém Darknetu
Hackerské nástroje NSA
Sociální sítě – Velký bratr a anonymita
Steganografie
DoS a DDoS útoky
Mít vlastní notebook! Nainstalovaný (VirtualBox / VMware + Kali Linux) výhodou.
V případě nepříznivé virové situace bude školení probíhat online!
Školení bude probíhat na platformě Zoom (https://zoom.us/), účastníci obdrží ID konference, do které se připojí.
Hacking v praxi 1 + Hacking v praxi 2 (2 třídenní bloky)
od 29. listopadu 2021 9:30 do 1. prosince 2021 17:00
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.