Hlavní navigace

Praktický JavaScript

Praktický JavaScript

Root.cz
Další termíny
Školicí místnost Internet Info Milady Horákové 116/109 , Praha 6

JavaScript je pověstný rozmanitostí možných řešení i rychlostí, jakou vznikají nové postupy a technologie. Zorientovat se v takovém prostředí a vyvarovat se unáhlených rozhodnutí, je nelehký úkol i pro zkušené programátory, natož pro nováčky, kteří mnohdy tápou nad tím, jaký postup nebo framework zvolit. Cílem školení je ukázat, jak se ve světě JavaScriptu neztratit.

 

Na kurz, je nutné, mít vlastní notebook!

Pozor! Akční cena 9.200 Kč + DPH při zakoupení obou školení v balíčku - Moderní JavaScript a Praktický JavaScript (dvoudenní).

Zájem o zakoupení balíčku pište, prosím, na e-mail: pavla.hettnerova@iinfo.cz

Základní cena

5 700 Kč bez DPH

Líbí se vám tato akce? Dejte o ní vědět ostatním!

Lektor

Adam Havel

Vystudoval informační technologie na ČVUT a vývojem webových aplikací se zabývá více než patnáct let. V současné době mimo jiné napomáhá vzniku nové responzivní Heureky. Baví ho nedokonalé, zato zábavné jazyky jako je JavaScript — ať už na front-endu nebo back-endu — a zajímají ho P2P technologie.

Co se na školení naučíte

Hlavní náplní školení je předvést, jakým způsobem lze přistoupit k návrhu moderní aplikace a jaká rozhodnutí musíme před samotným začátkem vývoje učinit. Jde o základní otázky typu organizace kódu, rozdělení rolí mezi klientem a serverem, volby frameworku, ale i řešení kompatibility se staršími prohlížeči.

Další oblastí je optimalizace aplikace. To v prvé řadě vyžaduje znát specifika prostředí, ve kterém aplikace běží — například mobilní webový prohlížeč — a mít v zásobě řešení pro dané problémy. Zadruhé je třeba vědět, jak aplikaci měřit a testovat a jak s výsledky takového měření naložit. Optimalizovat ovšem můžeme i samotný vývoj aplikace. Proto se podíváme na automatizaci úkonů jako je třeba transpilace nebo minifikace kódu pomocí task runnerů typu Grunt a podobných.

Nakonec se zaměříme na aktuální téma progresivních webových aplikací, které představují způsob, jakým lze vyvíjet mobilní webové aplikace v podobě, která s trochou snahy může konkurovat aplikacím takzvaně nativním. To je možné díky novým technologiím jako je třeba Service Worker, které si podrobně popíšeme.

Pro koho je školení určeno

Vaše znalost JavaScriptu je spíše teoretická a rádi byste jej použili v praxi. Nevíte ovšem, kde začít, a chcete se vyvarovat začátečnických chyb. Nebo s JavaScriptem pracujete pravidelně, ale rádi byste své znalosti posunuli dál a dohnali poslední novinky.

Potřebné znalosti účastníka

Předpokládá se alespoň základní znalost a zkušenost s vývojem v JavaScriptu. V ideálním případě jste se účastnili školení Moderní JavaScript, na které tento kurz navazuje.

Náplň školení

Návrh aplikace

Princip progresivního vylepšení, organizace kódu a moduly, prohlížeč a server (Node.js), frameworky (React, …), single-page a izomorfní (univerzální) aplikace, server-side rendering

Optimalizace a automatizace

Způsoby načtení aplikace, transpilace kódu, polyfilling, task runnery (Grunt, Gulp, Webpack, …), měření aplikace

Webová aplikace

Operace nad dokumentem (DOM), zpracování a delegace událostí, progresivní webové aplikace (PWA), Service Worker

Co je v ceně školení

  • certifikát absolventa školení
  • elektronické, příp. tištěné materiály a podklady
  • oběd v restauraci, teplé i studené nápoje po celý den

Místo a kontakt

Termín školení

10. prosince 2019

9:30–16:00

Místo konání

Školicí místnost Internet Info
Milady Horákové 116/109, Praha 6, 160 00

Kontakt

Pavla Hettnerová
Executive Support
e-mail: pavla.hettnerova@iinfo.cz
telefon: 778 412 840