Hlavní navigace
Toto školení již proběhlo. Podívejte se na připravovaná školení.

JavaScript je pověstný rozmanitostí možných řešení i rychlostí, jakou vznikají nové postupy a technologie. Zorientovat se v takovém prostředí a vyvarovat se unáhlených rozhodnutí, je nelehký úkol i pro zkušené programátory, natož pro nováčky, kteří mnohdy tápou nad tím, jaký postup nebo framework zvolit. Cílem školení je ukázat, jak se ve světě JavaScriptu neztratit.

Pozor! Akční cena 10.600 Kč + DPH při zakoupení obou školení v balíčku - Moderní JavaScript a Praktický JavaScript (dvoudenní).

 • Adam Havel

  Vystudoval informační technologie na ČVUT a vývojem webových aplikací se zabývá více než patnáct let. V současné době mimo jiné napomáhá vzniku nové responzivní Heureky. Baví ho nedokonalé, zato zábavné jazyky jako je JavaScript — ať už na front-endu nebo back-endu — a zajímají ho P2P technologie.

  Více se o JavaScriptu můžete dočíst na: https://adamhavel.cz/

Co se na školení naučíte

Hlavní náplní školení je předvést, jakým způsobem lze přistoupit k návrhu moderní aplikace a jaká rozhodnutí musíme před samotným začátkem vývoje učinit. Jde o základní otázky typu organizace kódu, rozdělení rolí mezi klientem a serverem, volby frameworku, ale i řešení kompatibility se staršími prohlížeči.

Další oblastí je optimalizace aplikace. To v prvé řadě vyžaduje znát specifika prostředí, ve kterém aplikace běží — například mobilní webový prohlížeč — a mít v zásobě řešení pro dané problémy. Zadruhé je třeba vědět, jak aplikaci měřit a testovat a jak s výsledky takového měření naložit. Optimalizovat ovšem můžeme i samotný vývoj aplikace. Proto se podíváme na automatizaci úkonů jako je třeba transpilace nebo minifikace kódu pomocí task runnerů typu Grunt a podobných.

Nakonec se zaměříme na aktuální téma progresivních webových aplikací, které představují způsob, jakým lze vyvíjet mobilní webové aplikace v podobě, která s trochou snahy může konkurovat aplikacím takzvaně nativním. To je možné díky novým technologiím jako je třeba Service Worker, které si podrobně popíšeme.

Pro koho je školení určeno

Vaše znalost JavaScriptu je spíše teoretická a rádi byste jej použili v praxi. Nevíte ovšem, kde začít, a chcete se vyvarovat začátečnických chyb. Nebo s JavaScriptem pracujete pravidelně, ale rádi byste své znalosti posunuli dál a dohnali poslední novinky.

Potřebné znalosti účastníka

Předpokládá se alespoň základní znalost a zkušenost s vývojem v JavaScriptu. V ideálním případě jste se účastnili školení Moderní JavaScript, na které tento kurz navazuje.

Náplň školení

Návrh aplikace

Princip progresivního vylepšení, organizace kódu a moduly, prohlížeč a server (Node.js), frameworky (React, …), single-page a izomorfní (univerzální) aplikace, server-side rendering

Optimalizace a automatizace

Způsoby načtení aplikace, transpilace kódu, polyfilling, task runnery (Grunt, Gulp, Webpack, …), měření aplikace

Webová aplikace

Operace nad dokumentem (DOM), zpracování a delegace událostí, progresivní webové aplikace (PWA), Service Worker

Na školení je nutné

Mít vlastní notebook!

Co je v ceně školení

 • certifikát absolventa školení
 • elektronické, příp. tištěné materiály a podklady
 • oběd v restauraci, teplé i studené nápoje po celý den

Místo a kontakt

 • Termín školení

  27. září 2019 9:30–16:00

  Místo konání

  NOSRETI reality a.s.
  Křenová 409/52
  Brno
  602 00
 • Kontakt

  Pavla Hettnerová
  Koordinátorka vzdělávání
  telefon: 778 412 840