Hlavní navigace

Python pro zvídavé

Python pro zvídavé

Toto školení již proběhlo. Podívejte se na připravovaná školení.
Root.cz

1. srpna 2014

9:00–16:00

Školicí místnost Internet Info Milady Horákové 116/109 , Praha 6

Python je stále populárnější jazyk, který vám dovolí rychle přenést nápady a požadavky do fungujících programů či spojovat existující systémy. Je vhodný pro drobné skripty i rozsáhlé projekty. Nováčci od prvních setkání s jazykem sami přicházejí s nápady, jak jej využít ke zvýšení své pracovní výkonnosti. Přijďte si to zkusit.

Přednášející

Vladimír Macek

Vývojář, lektor a konzultant Vladimír Macek vyznává to, co je jednoduché, přímočaré a elegantní. To ho vedlo v roce 1996 k užívání a později zakázkové správě Linuxu stojícím na dekádami prověřenému konceptu UNIX a k práci v jazycích bash a C. V roce 2003 objevil jazyk Python, což mu umožnilo se posunout více k vývoji skriptů a aplikací zpracovávajících data. Později přibyl webový framework Django, který uzavírá trojici výkonných nástrojů podporujících svižnou, čistou a bezpečnou realizaci přání klientů. Dále dodává firmám školení na míru a konzultace jejich vnitřního IT fungování. Má za sebou i výuku na školách a nyní z většiny pracuje na volné noze, částečně pak pro sdružení CESNET.

Více na: http://navolnenoze.cz/prezentace/vladimir-macek/

Co se na školení naučíte

Používání Pythonu je zcela svobodné a bezplatné. Díky své jednoduchosti a síle pronikl do oblastí mimo programování; mezi specialisty mj. na správu serverů, testování a kontrolu kvality, obecné zpracování dat, matematiku a exaktní vědy, byznys, výrobu, grafiku a vizuální efekty či mikroelektroniku jakožto vynikající prostředek pro experimentování, vývoj, rozšiřování nebo integraci.

Možnost načrtnout za několik minut svůj nápad, otestovat si ho, hrát si s ním a za další chvilku ho rozpracovat a finalizovat je fantastická.

Největším kladem je, že pracovat v Pythonu je potěšení. Je přístupný každému.

Kurs je veden lektorem, který Python od roku 2003 intenzivně používá na různorodých projektech svých klientů i vlastních. Bude kladen primární důraz na praxi, individuální experimentování a realizaci ilustrativních příkladů. V případě zájmu je možná i diskuse nad zkušenostmi či inspirativními problémy z praxe.

Vše je možné se naučit samostatně a Python tomu nestaví žádné překážky. Ale poslechnout si něčí denodenní a léta sbírané zkušenosti znamená výhodu v neobjevování toho, co je podstatné.

Pro koho je školení určeno

Pokud máte zato, že užijete svobodný nástroj, který jde stručně a jasně rovnou k věci, nemusíte se ho dlouho učit, používá se na celém světě, je k dispozici prakticky na všech počítačových platformách a když budete potřebovat pomoci, najdete přátelskou a ochotnou komunitu, možná pojmete podezření, že Python je tu pro Vás.

Ať už jste začátečníci (http://macek.sandbox.cz/texty/prvni-jazyk-python/) či máte s programováním zkušenosti, všestrannost tohoto jazyka Vás udiví.

Potřebné znalosti účastníka

Povědomí o programování a fungování počítačů by bylo nezanedbatelnou výhodou.

Náplň školení

Naučit se psát v jazyce samotném, pochopit jeho filosofii, osvojit si jeho vyjadřovací prvky (kterých není mnoho), poznat, jak se provádí program, s jakými daty umí pracovat a jak interaguje s okolím, to bude náplní tohoto dne.

Součástí balíku Pythonu je ale i rozsáhlá tzv. standardní knihovna, ve které jsou (většinou přímo v Pythonu) implementovány stovky užitečných funkcí a tříd, stavebních kamenů pythonských aplikací. Představení této knihovny a posunutí používání Pythonu na vyšší úroveň bude předmětem následného školení, na kterém Vám vřele doporučujeme se přihlásit zejména proto, že když si necháte ukázat, co už existuje, nebudete to při práci muset sami vymýšlet...

Osnova

Introduction
• How to find Documentation
• Using the Python Interpreter
• Python Informally

Statements – Program Flow Control

Data Structures
• Constants
• Numbers
• Strings
• Sequences
• Set and Mapping Types

Operations
• String Formatting
• Defining Sequences
• Playing with Data Types
• Comprehensions
• Looping Techniques
• Truth Value Testing
• Comparison and Ordering
• Sorting Data
• Defining Functions
• Working with Files - open()

Built-ins

Poznámka
Školení bude předváděno v Linuxu na počítači, kde Vám bude k dispozici i systém Windows. Jeho použití je však bez podpory školitele. Pokud s Linuxem nemáte zkušenosti, nemusíte se vůbec obávat. V povědomém grafickém uživatelském rozhraní se s pomocí během pár minut zorientujete.

Místo a kontakt

Termín školení

1. srpna 2014

9:00–16:00

Místo konání

Školicí místnost Internet Info
Milady Horákové 116/109, Praha 6, 160 00

Kontakt

Pavla Hettnerová
Executive Support
e-mail: pavla.hettnerova@iinfo.cz
telefon: 778 412 840