Hlavní navigace

Workshop základů práce s Dockerem

Root.cz
Další termíny

15. srpna 2017

9:30–16:30

Školicí místnost Internet Info Milady Horákové 116/109 , Praha 6

Docker je nástroj na práci s Linuxovými kontejnery, které nám umožňují velmi jednoduše pracovat s mnoha různými oddělenými prostředími na jednom hostu. Docker také zjednodušuje testování a nasazování aplikací.

Základní cena

4 800 Kč bez DPH

akční cena (do 20. 7. 2017)

4 300 Kč bez DPH

Přednášející

Ondřej Sika

Jsem software engineer na Slush Poolu, zabýváme se těžbou Bitcoinu a jiných kryptoměn.

Docker používám při vývoji, testování i v produkci a jeho široké použití také školím.

S Gitem pracuji více než 5 let a mám bohaté zkušenosti s používáním Gitu v mnoha firmách. Od roku 2013 používání Gitu školím.

Co se na školení naučíte

Dozvíte se jaký je rozdíl mezi Docker kontejnery a virtualizací, naučíte se vytvářet vlastní obrazy, kontejnery pro vývoj / proproduci. Ukážeme si jak distribuovat vlastní obrazy (veřejné / privátní) a jak sestavit multi kontajnerovou aplikaci pomocí Docker Compose.

Pro koho je školení určeno

Vývojáři Linux (webových) aplikací

Potřebné znalosti účastníka

Základy práce v Linuxu

Náplň školení

Rozdíl mezi kontejnerem a virtualkou

Co je to Docker

  • co je to obraz
  • k čemu slouží
  • docker pull

Contejner

  • Co je to kontejner
  • spouštění kontejneru (docker run,docker exec)

Vlastní image

  • Dockerfile - k čemu slouží, příkazy
  • vytvoření vlastního obrazu pomocí Docker file
  • vytvoření vlastního obrazu pomocí Docker commit

Varianty spouštění kontejneru - docker run

  • definice portu, disku, ENV proměnných, …
  • přístup a práce v běžícím kontejneru

Docker compose - více kontejnerové prostředí

  • výhody více kontejnerového prostředí
  • compose-file - definice prostředí
  • spouštění a rozšiřování compose files

Závěr, zhodnocení a dotazy

Co je v ceně školení

  • certifikát absolventa školení
  • elektronické, příp. tištěné materiály a podklady
  • oběd v restauraci, teplé i studené nápoje po celý den

Místo a kontakt

Termín školení

9:30–16:30

Místo konání

Školicí místnost Internet Info
Milady Horákové 116/109, Praha 6, 160 00

Kontakt

Pavla Hettnerová
Executive Support
e-mail: pavla.hettnerova@iinfo.cz
telefon: 778 412 840