Hlavní navigace

Workshop základů práce s Dockerem

Toto školení již proběhlo. Další se koná 19. 11. 2018.
Root.cz

13. srpna 2018

9:30–16:30

Školicí místnost Internet Info Milady Horákové 116/109 , Praha 6

Docker je nástroj na práci s Linuxovými kontejnery, které nám umožňují velmi jednoduše pracovat s mnoha různými oddělenými prostředími na jednom hostu. Docker také zjednodušuje testování a nasazování aplikací.

Pozor! Akční cena 8.200 Kč + DPH při zakoupení obou školení v balíčku - Workshop základů práce s Dockerem a Pokročilá práce s Dockerem (dvoudenní).

Zájem o zakoupení balíčku pište, prosím, do poznámky při registraci.

Přednášející

Ondřej Sika

Jsem software engineer na Slush Poolu, zabýváme se těžbou Bitcoinu a jiných kryptoměn.

Docker používám při vývoji, testování i v produkci a jeho široké použití také školím.

S Gitem pracuji více než 5 let a mám bohaté zkušenosti s používáním Gitu v mnoha firmách. Od roku 2013 používání Gitu školím.

CI používám na denní bázi, pomáhá mi s odhalováním chyb a nasazováním. Šetrí mi podstatnou část času.

Co se na školení naučíte

Dozvíte se, jaký je rozdíl mezi Docker kontainery a virtualizací, naučíte se používat poskytované obrazy a vytvářet vlastní. Ukážeme si jak využít Docker ve vývoji i na produkci. Ukážeme si jak distribuovat vlastní obrazy (veřejné / privátní) a jak nastavit síť mezi jednotlivými kontejnery.

Pro koho je školení určeno

Vývojáři Linux (webových) aplikací

Potřebné znalosti účastníka

Základy práce v Linuxu

Náplň školení

  • Proč používat Docker
  • Co je to Docker
  • Základní ovládání
  • Kontajnery
  • Obrazy
  • Práce s Docker Registry
  • Data volumes
  • Networking

Co je v ceně školení

  • certifikát absolventa školení
  • elektronické, příp. tištěné materiály a podklady
  • oběd v restauraci, teplé i studené nápoje po celý den

Místo a kontakt

Termín školení

9:30–16:30

Místo konání

Školicí místnost Internet Info
Milady Horákové 116/109, Praha 6, 160 00

Kontakt

Pavla Hettnerová
Executive Support
e-mail: pavla.hettnerova@iinfo.cz
telefon: 778 412 840