Online Webová Akademie je kurz, který probíhá formou live webinářů s lektory. Kurz se bude zabývat HTML a CSS od úplných začátků. Tedy základy HTML, základy CSS, boxmodel, pozicování, responzivita webů, flexbox, grid, základy GIT, okrajově se dotkneme užitečných nástrojů kodéra - photopea, coolors, bootstrap, wordpress, zřízení domény a hostingu, vystavení webu online.
Naučíme se, jak si nakódovat jednoduché webové stránky pomocí HTML a CSS. Zaměříme se na responzivitu a moderní CSS nástroje jako je flexbox nebo grid. Vysvětlíme si také co je to GIT a k čemu slouží. Na závěr si ukážeme, jak si vybrat doménu, pořídit hosting a náš HTML a CSS kód nahrát na internet.
Kurz je vhodný pro ty, kteří chtějí si chtějí vytvořit vlastní web a kteří se chtějí více dozvědět o této oblasti.
Začátečník
Úvod do HTML
Úvodní část kurzu je zaměřena na obecné představení jazyka HTML. Vysvětlíme si, kde všude nachází tento jazyk svá uplatnění. Poté si ukážeme, co je to tag a jak se využívá při zápisu výsledného kódu.
Přehled HTML tagů a jejich využití
V lekci si ukážeme základní tagy jako jsou obrázky, seznamy, tlačítka nebo tabulky. Představíme si strukturu stránky pomocí sekcí (nav, section, header, footer) a vysvětlíme si rozdíly mezi blokovými a inline elementy.
Základy CSS
Naučíme se zapisovat styly několika způsoby, ukážeme si, jak vytvořit a napojit CSS soubor do HTML souboru a také se naučíme zapsat pár prvních pravidel.
CSS vlastnosti
Ve 4. lekci se blíže podíváme na různé vlastnosti CSS, se kterými se setkáváme na každodenní bázi. Ukážeme si, jak se zapisují barvy, délkové jednotky a jak se řeší typografie.
Box model, viditelnost prvků, pozicování
V lekci 5 si vysvětlíme, co je to box model a jak s ním v rámci HTML i CSS pracovat. Také se podíváme na pozicování prvků pomocí CSS vlastností.
Responzivita webu
Co je to responzivní web a čím se vyznačuje? Představíme si, jak ovlivnit různé zobrazování elementů a prvků při měnící se šířce displeje (mobil vs. tablet vs. desktop).
Responzivita webu
V této lekci budeme pokračovat v prohlubování znalostí o responzivním designu. Procvičíme si především práci s media queries a skrýváním/zobrazováním stylů dle zařízení.
Základy flexboxu
V rámci této lekce si představíme nepostradatelnou součást práce každého kodéra a tou je flexbox. Flexbox umožňuje efektivnější a rychlejší tvorbu responzivního layoutu.
Procvičování flexboxu, pokročilejší nastavení
V 9. lekci si procvičíme používání flexboxu na různých příkladech a představíme si pokročilejší nastavení, která v rámci flexboxu můžeme použít. Např. flex-direction, flex-wrap ad.
CSS Grid
Představíme si základy tvorby responzivního layoutu pomocí pravidelné mřížky. Ukážeme si, jak grid nastavit
a jak v rámci gridu umisťovat prvky do navržené mřížky.
Verzovací systém GIT
Představíme si verzovací systém GIT, ukážeme si jeho principy a naučíme se základní příkazy, jak GIT používat.
Doména, hosting a užitečné nástroje
V poslední lekci se zaměříme převážně na praktické záležitosti, které se vztahují k vystavení webu do internetu. Ukážeme si, jak vybrat doménu a hosting, jak pomocí hostingu nahrát soubory a na závěr si ukážeme několik užitečných aplikací, které kodérovi usnadňují práci.
Celkem 12 týdnů, online webinář vždy 1× za týden, od 18:00 do 21:00 hodin
Katka pracovala několik let v oblasti PR & marketingu. Postupem času se začala zajímat také o vývoj webu a od základů HTML a CSS se dostala až k moderním frameworkům. Nyní pracuje na sdíleném pracovišti Masarykovy univerzity a ÚZIS a zpracovává požadavky na weby s tématikou zdravotnictví.
Viliam vystudoval KISK na MU v Brně a o programování se začal zajímat při psaní své diplomové práce. Od Pythonu, a krátké fáze automatizovaných testů, postupně přešel k frontendu. Své znalosti nabylltaké absolvováním pár kurzů v Engetu. V současnosti pracuje na ÚZIS Ministerstva zdravotnictví, kde se stará o vývoj webu a spolupracuje na agendě otevřených dat.
Chcete být jako první informováni o vypsání termínu?